BKS w finale Okręgowego Pucharu Polski!

bks-bobrzanie-karkonosze-jelenia-gora-puchar-polfinal
istotne.pl 0 karkonosze jelenia góra, puchar, półfinał, bks bolesławiec

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski, rozegranym 9 kwietnia, seniorzy BKS Bobrzanie pokonali Karkonosze Jelenia Góra 3:2 (1:0). Pierwszy gol piłkarze BKS zdobyli w pierwszej połowie spotkania. W 27 minucie, po zagraniu piłki ręki przez obrońcę Karkonoszy, sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Piotr Dzięgleski i było 1:0. W 50 minucie przyjezdni prowadzili już 2:0. Emanuel Ohagwu obsłużył podaniem Piotra Dzięgleskiego, zaś ten nie dał szans bramkarzowi Karkonoszy. W 56 minucie było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dariusz Bryjak.

O tym, że zespół Karkonoszy zawsze walczy do końca nie trzeba nikogo przekonywać. W 70 minucie gospodarze wywalczyli rzut karny, którego na gola zamienił Marcin Pacan. Cztery minuty później zawodnicy z Jeleniej Góry zdobyli gola kontaktowego. Autorem trafienia był Łukasz Kowalski i zrobiło się 3:2 dla BKS. W ostatnich minutach meczu Karkonosze starały się zdobyć kolejną bramkę, ale bolesławianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. BKS wygrał zasłużenie. Szczególnie w pierwszej połowie piłkarze Pawła Żmudzińskiego przeważali i stworzyli więcej okazji bramkowych niż ich rywale. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że mecz z Karkonoszami był "przebudzeniem" naszych piłkarzy i że ligowe spotkania będą rozgrywane z równą skutecznością i zaangażowaniem.

BKS: Kowalski – Błoński (żk) (75' Bryłkowski), Pietrzak (żk), Rissmann, Janicki, Bochnia, Dzięgleski, Kliwak (87' Wakulski), Bryjak, Ohagwu (71' Ziółkowski), Majka (90' Czernatowicz).

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 15:00, BKS zmierzy się w Legnicy z tamtejszą Miedzią II. Natomiast 1 maja w Jeleniej Górze w finale Okręgowego Pucharu Polski BKS zmierzy się z OIimpią Kowary, która w półfinale pokonała Włókniarza Mirsk 2:1

(informacja: BKS Bobrzanie/ii)