26 medali Bolesłavii na Mistrzostwach Dolnego Śląska

bartosz-wrobel
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce odbyły się w sobotę, 17 maja, w Bogatyni. Zawodniczki i zawodnicy Bolesłavii zdobyli 26 medali, w tym 15 złotych i 5 srebrnych.

Przenikliwe zimno oraz nieustannie padający deszcz nie sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów. Dlatego na szczególne uznanie zasługuje zawodniczka trenera Bartosza Grumana Amelia Kołodziej, która zdobyła złoty medal w skoku wzwyż, poprawiając jednocześnie rekord życiowy (160 cm). Lekkoatletka ta zdobyła również srebrny medal w trójskoku (9.14). Bartosz Gruman jest również trenerem Damiana Gradzika, który zdobył złoty krążek w skoku o tyczce (3.20) oraz srebrny w skoku wzwyż (185 cm).

Na wyróżnienie zasługuje Maciej Goss. Podopieczny trenerki Małgorzaty Markowskiej zwyciężył w biegu na 400 m przez płotki z rezultatem o trzy setne sekundy gorszym od swojego rekordu życiowego, co w tych warunkach jest dużym osiągnięciem (54.53).

Inni podopieczni Małgorzaty Markowskiej również nie zawiedli:

• Dominika Kamińska – złoto w biegu na 3 km (10:42,43 s)
  • Ewa Ochocka – złoto w biegu na 400 m przez płotki (61.19 s)
  • Robert Polański – srebro w biegu na 400 m przez płotki (63.79 s)
  • Monika Chmielik – srebro na 100 m przez płotki (15.86)
  • Barbara Busłowicz – brąz w trójskoku (8.77 m).
Bartosz WróbelBartosz Wróbelfot. Paweł Wiśniewski
Dominika KamińskaDominika Kamińskafot. Paweł Wiśniewski
Maciej BuciakMaciej Buciakfot. Paweł Wiśniewski
Maciej GossMaciej Gossfot. Paweł Wiśniewski
Monika ChmielikMonika Chmielikfot. Paweł Wiśniewski

Widowiskowy był bieg na 1500 m, w którym wspaniałym finiszem popisał się Wojciech Karaban, wygrywając zdecydowanie i ustanawiając nowy rekord życiowy (4:17,97 s).

Najważniejszym punktem mistrzostw miał być bieg na 3 km, w którym tegoroczny mistrz Polski juniorów w biegach przełajowych Bartosz Wróbel (zawodnik Małgorzaty Markowskiej) miał się zmierzyć z mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych Mateuszem Kaczorem. Zawodnik Bolesłavii miał pomóc swojemu młodszemu koledze w uzyskaniu wyniku uprawniającego go do startu w kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (8.20.00). Bieg odbywał się w ulewnym deszczu i choć obaj zawodnicy starali się, jak mogli, to niestety minimum nie udało się osiągnąć. Bartek wygrał jednak zdecydowanie i zdobył złoty medal (8:37,07 s).

– W tych warunkach naprawdę nie dało się pobiec szybciej. Bardzo się obaj staraliśmy i chciałem pomóc Mateuszowi, ale warunki atmosferyczne, w jakich rozgrywany był bieg, nie pozwoliły na uzyskanie satysfakcjonującego nas wyniku. Pomimo zwycięstwa nie jestem zadowolony z biegu – powiedział Bartosz Wróbel.

Lekkoatleta Bolesłavii potwierdził, że oprócz tego, iż jest bardzo dobrym biegaczem, jest również wspaniałym kolegą, z którego młodsi adepci biegania mogą tylko brać przykład.

Tradycyjnie nie zawiedli podopieczni trenera Tomasza Markowskiego, choć im warunki atmosferyczne szczególnie nie sprzyjały w poprawianiu rekordów życiowych. Konkurencje w swoich kategoriach wiekowych wygrali:

• Michał Bis – rzut oszczepem (43.80 m)
  • Dawid Kopała – rzut dyskiem (34.77 m) i rzut młotem (59.81 m)
  • Kacper Olszewski – pchnięcie kulą (16.53 m) i rzut dyskiem (43.13 m)
  • Monika Sandak – rzut oszczepem (41.64 m) oraz rzut dyskiem (31.68 m)
  • Wojciech Kutryba – rzut młotem (47.67 m).

Srebrny medal wywalczyła Karolina Mrozik – rzut młotem (33.60 m), a brązowe Eryka Baran – rzut oszczepem (33.42 m) oraz Szymon Laudański – rzut oszczepem (41.38 m).

Z podopiecznych trenera Ryszarda Posackiego – Maciej Buciak był trzeci w biegu na 100 m (11.65 s) oraz 200 m (23.69 s), a Katarzyna Sadlak trzecia w trójskoku (9.08 m).

Zawodniczki i zawodników Bolesłavii czeka teraz ważny start w najbliższy piątek w Słubicach, gdzie rozegrany zostanie pierwszy rzut Ligii Juniorów.

(informacja: Dariusz Łomański/ii)