Świetny występ młodzików MKS Bolesłavia

Sztafeta
fot. Paweł Wiśniewski Bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi zawodnicy Bolesłavii w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, obejmujących województwa dolnośląskie i lubuskie, które odbyły się w ostatnią sobotę we Wrocławiu.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bolesłavia

Impreza ta była zarazem ostatnią możliwością uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 27-28 września w Zielonej Górze.

Ozdobą zawodów był skok wzwyż, w którym rekordzista Polski w sześcioboju Mateusz Tofil, ustanawiając nowy rekord życiowy (2.01 m), wyprzedził kolejnego zawodnika aż o 26 cm, bijąc rekord Dolnego Śląska. Podopieczny Bartosza Grumana i Pawła Wiśniewskiego postanowił zaatakować rekord Polski młodzików (2.06 m). Niestety, dwa skoki na wysokości 2.07 m były nieudane.

Trzeba zaznaczyć, że Mateusz chwilę wcześniej wywalczył złoty medal w biegu na 110 m przez płotki z doskonałym czasem 14.88, co również jest nowym rekordem życiowym i rekordem Dolnego Śląska tego młodego bolesławianina.

BolesłaviaBolesłaviafot. Paweł Wiśniewski
Mateusz Tofil i Paweł WiśniewskiMateusz Tofil i Paweł Wiśniewskifot. Paweł Wiśniewski

W skoku wzwyż Bolesłavia miała jeszcze dwóch zawodników. Robiący systematyczne postępy Przemysław Mienculewicz zajął 5 lokatę (1.65 m), a Radosław Wąsik szesnastą (1.45). Obaj zawodnicy są podopiecznymi Pawła Wiśniewskiego.

W biegu na 110 m przez płotki trenujący pod okiem Bartosza Grumana Kacper Popławski był czwarty (15.84 s), a zawodnik Małgorzaty Markowskiej Joel Kusiciel dwunasty (17.04 s). Ten ostatni bardzo dobrze też zaprezentował się w biegu na 300 m przez płotki, zajmując czwarte miejsce (42.46).

Joel KusicielJoel Kusicielfot. Paweł Wiśniewski

Z podopiecznych trenerki Markowskiej Martyna Pachulska zajęła szóstą lokatę w biegu na 300 m przez płotki (50.01 s) oraz siódmą w biegu na 100 m przez płotki (17.18 s). Krzysztof Kamiński był czternasty w biegu na 1000 m (3.43.05 min).

W skoku w dal dobrze spisał się rozpoczynający swoją przygodę z lekkoatletyką Michał Sobkowicz, który skokiem na odległość 5.37 m zajął siódmą lokatę. W tej samej konkurencji szesnasty był Szymon Michalski (4.60 m).

Niemałych emocji dostarczył bieg na 2000 m, w którym zawodnik trenera Grumana Tobiasz Burzyński dał się wyprzedzić dopiero na ostatnich metrach, uzyskując czas 6:17,01 s. Kacper Kanikowski w tym samym biegu zajął ósmą lokatę (7:01,66 s).

Tobiasz BurzyńskiTobiasz Burzyńskifot. Paweł Wiśniewski

Borykająca się w tym roku z kontuzjami Dominika Kwaszcz zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m (12.61 s). Dominika trenuje pod okiem Bartosza Grumana.

Dominika KwaszczDominika Kwaszczfot. Paweł Wiśniewski

Na 100 m startowały jeszcze dwie zawodniczki, podopieczne trenera Ryszarda Posackiego. Aleksandra Niezgoda była dziesiąta (13.37 s), a Sylwia Jaźwicz czternasta (13.84 s). Dziesiąte lokaty zajęli Kamil Kawka na 600 m (1:35,10 s) oraz Natalia Regińska na 300 m (45.59).

Wiele radości dostarczyli nam nasi chodziarze. Mateusz Kwieciński był piąty na dystansie 5000 m (31:41,69 s), a wspaniale walcząca z dystansem 3000 m Marcelina Drozdek ukończyła konkurencję na drugim miejscu. Niestety, w wyniku protestu jednej z ekip podopieczna Bartosza Grumana została zdyskwalifikowana.

– Marcelina nabiera dopiero doświadczenia i popełnia jeszcze błędy. Dzisiaj pokazała jednak, że ma ogromne serce do walki i duże możliwości. Myślę, że w przyszłości przysporzy nam wielu powodów do radości – powiedział po zakończeniu konkurencji Paweł Wiśniewski.

Do dobrych wyników podopiecznych trenera Tomasza Markowskiego zdążyliśmy już przywyknąć. Nie zawiódł zwycięzca w rzucie oszczepem Dominik Stec, który ustanawiając rekord życiowy (57.88 m), wywalczył złoty medal. W tej samej konkurencji ósmy był Damian Biernacki (40.50 m), a Radosław Hutnik trzynasty (34.27 m).

Dominik Stec wywalczył również srebro w rzucie młotem (39.11 m). W rzucie dyskiem Damian Biernacki zajął szóstą lokatę (36.67 m), a Radosław Hutnik szesnastą (28.45 m). W konkurencji rzutu młotem i dyskiem wystartowały Julia Kawałko i Laura Śledzińska. Ta pierwsza zajęła dziewiątą lokatę w rzucie młotem (25.73 m) oraz siedemnastą w rzucie dyskiem (18.74 m). Laura natomiast w tych samych konkurencjach była odpowiednio jedenasta (25.17 m) oraz szósta (31.05 m).

Doskonale spisała się sztafeta 4x100 m dziewcząt. Nasze zawodniczki, biegnąc w składzie: Sylwia Jaźwicz, Aleksandra Niezgoda, Natalia Regińska oraz Dominika Kwaszcz, nie dały szans konkurentkom i czasem 51.74 s wywalczyły złoty medal. Ich koledzy na tym samym dystansie (Kamil Kawka, Szymon Michalski, Michał Sobkowicz, Przemysław Mienculewicz) zajęli szóste miejsce (50.60 s).

SztafetaSztafetafot. Paweł Wiśniewski

MKS Bolesłavia wśród 34 sklasyfikowanych klubów zajęła 4 miejsce z dorobkiem 35 punktów, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie jeden punkt.

Teraz przed naszymi młodymi lekkoatletkami i lekkoatletami Mistrzostwa Polski Młodzików, które odbędą się we wrześniu w Zielonej Górze. Życzymy powodzenia.