Zmniejsza się liczba uczniów w jeleniogórskich szkołach, władze starają się, by nie było redukcji etatów

Tablica
fot. freeimages.com (ywel) Tempo zmniejszania się liczby uczniów w jeleniogórskich szkołach osłabło nieco, niemniej ten trend jest stały.
istotne.pl 0 edukacja, um jelenia góra, miasto jelenia góra

Reklama

O ile w roku szkolnym liczba ta (dzieci w szkołach i przedszkolach) przekraczała 13 400 osób, to i tak zmniejsza się sukcesywnie z roku na rok i na 1 września jest to 12 593 osoby. – Podejmujemy wszelkie działania, by nie miało to bezpośredniego wpływu na ograniczanie etatów nauczycielskich – powiedziała Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

W tej palecie są nie tylko dodatkowe zajęcia, zwiększające atrakcyjność oferty edukacyjnej (co przysparza uczniów mieszkających w ościennych gminach, a także zwiększa możliwość zatrudniania nauczycieli o bardzo różnych specjalnościach), ale też rozbudowa warsztatów szkolnych, co powoduje, że nawet młodzież mieszkająca w bardziej odległych miejscowościach wybiera Jelenią Górę na miejsce swojej nauki, wiedząc, że kształcenie będzie u nas atrakcyjne i efektywne.

Już ponad 50% uczniów szkół ponadgimnazjalnych to mieszkańcy innych miejscowości niż Jelenia Góra. A warto wiedzieć, że grupa osób zatrudnionych w jeleniogórskiej oświacie jest znacząca, bo sięga prawie 2 tys. (to ok. 1 911 etatów).

UM Jelenia Góra/ii

Reklama