Pływanie dla niemowląt i małych dzieci

niemowlak-plywanie-kubus
fot. http://www.wodneprzedszkole.pl/ Już w poniedziałek (28 kwietnia) na pływalni w Osiecznicy rozpocznie się wiosenny cykl zajęć w wodzie dla niemowląt i małych dzieci.
istotne.pl 0 przedszkole, pływanie, osiecznica, basen

Reklama

Organizatorem zajęć jest Wodne Przedszkole KUBUŚ, które organizuje zajęcia również na basenie w Jeleniej Górze. Zapraszamy na pierwsze niezobowiązujące spotkanie. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek. Spotkania są prowadzone przez instruktorkę, która nauczy rodziców jak miło, bezpiecznie a zarazem zdrowo spędzić czas ze swoją pociechą na basenie. Podczas zajęć każdemu dziecku w wodzie towarzyszy rodzic.

Oferujemy ćwiczenia oswajające ze środowiskiem wodnym, gimnastykę, wyrabianie nawyków służących podniesieniu bezpieczeństwa dziecka w wodzie. Jest to także budowanie bazy, która w późniejszym wieku będzie podstawą do nauki technik stylów pływackich. Jeśli rodzic jest rozluźniony i przekonany do tej formy aktywności, jest duża szansa, że już od pierwszych chwil dziecko będzie się czuło komfortowo podczas zajęć w wodzie.

Maluchy uczą się na spotkaniach m.in.: poprawnego ułożenia ciała w pozycji na brzuchu i plecach, oddechu do wody, elementarnych ruchów rąk i nóg oraz skoków do wody. Nie obejdzie się również bez śpiewania piosenek i znanych zabaw. Ponadto takie zajęcia wspomagają rehabilitację dzieci z dysfunkcjami narządów ruchu, integrują dzieci niepełnosprawne ze zdrowymi, zarówno fizycznie jak i umysłowo. Czas zajęć należy wykorzystać na zabawę z dzieckiem. Podczas wspólnych ćwiczeń budowana jest silna więź emocjonalna. Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę zdjęcie podwodne.

Informacja i zapisy:
tel. 530 997 553
wodneprzedszkole@gmail.com
www.wodneprzedszkole.pl

(informacja zlecona)

Reklama