Closterkeller wystąpi podczas Rock Blok w BOK

Anja Orthodox, wokalistka zespołu Closterkeller
fot. B.org Wielbiciele muzyki gotyckiej z pewnością będą zadowoleni – kultowy zespół Closterkeller wystąpi podczas finału dziewiątej edycji Rock Blok w Bok.
istotne.pl 0 koncert, rock blok w bok, bok - mcc

Reklama

Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych Rock Blok w Bok odbywa się w Bolesławcu już po raz dziewiąty. 25 września odbędą się przesłuchania kilkudziesięciu zespołów niemalże z całej Polski. Spośród nich jury złożone z profesjonalnych muzyków wybierze pięć najlepszych, które 26 września wezmą udział w finale.

Gwiazdy na Rock Blok w BOK

Rock Blok w BOK cieszy się dużym zainteresowaniem bolesławian także ze względu na występy czołowych polskich muzyków. Podczas poprzednich edycji występowały tak popularne zespoły, jak O.N.A., Kult i Acid Drinkers. Również w tym roku wystąpi niekwestionowana gwiazda – Closterkeller. Zespół rozpoczął działalność w 1988 roku i od tego czasu niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych polskich wykonawców. Bardzo dobrze odbierany przez publiczność, występował także przed koncertami Jethro Tull i Paradise Lost. Centralną postacią w Closterkeller jest charyzmatyczna Anja Orthodox, wokalistka i autorka tekstów. Podczas tegorocznej edycji Rock Blok w BOK wystąpi również w roli jurorki.

Nie tylko znani

Przegląd przyciąga publiczność nie tylko koncertami popularnych wykonawców, ale również występami zespołów dopiero stawiających pierwsze kroki na muzycznej scenie. Najciekawszy z nich będzie nie tylko będzie rozgrzewał widzów przed występem gwiazdy, ale również zdobędzie atrakcyjne nagrody. W tym roku jest to 2 tys. zł oraz możliwość nagrania płyty we wrocławskim studiu Jacka Krzaklewskiego "Bluesaw".

Bilet wstępu na przesłuchania kosztuje 5 zł, na koncert finałowy: w przedsprzedaży – 20 zł, w dniu koncertu 25 zł.

Zobacz także

Anja Orthodox i Closterkeller

Reklama