BKS lepszy od Orkana

BKS w drugiej rundzie pucharu
istotne.pl 0 orkan szczedrzykowice, bks bolesławiec

W meczu 5 kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie pokonał na wyjeździe Orkana Szczedrzykowice 2:0 (0:0). Mecz rozpoczął się od groźnego ataku gospodarzy. Na szczęście obrońca BKS wybił piłkę zmierzającą do bramki strzeżonej przez Rafała Mazura. Bolesławianie odpowiedzieli strzałami Dzięgleskiego i Bochni. Jednak uderzenia były zbyt słabe by zaskoczyć bramkarza Orkanu. Jacek Bochnia miał jeszcze jedną dobrą okazję na zdobycie gola. Jednak jego strzał z 25 minuty minął słupek bramki. W 40 minucie dali o sobie znać ofensywni gracze Orkanu, ale dobrze tego dnia broniący Mazur ładną paradą obronił strzał jednego z nich. Przed przerwą BKS stworzył sobie jeszcze dwie dobre sytuacje ale strzały Kraśnickiego jak i Ziółkowskiego nie przyniosły zmiany rezultatu.

Po przerwie BKS przejął inicjatywę na boisku. Już w 46 minucie dobrym podaniem do Dzięgleskiego popisał się Ohagwu, ale strzał naszego pomocnika wybronił bramkarz Orkanu. W 50 minucie po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym znów Dzięgleski miał szansę na gola ale ponownie bramkarz gospodarzy okazał się lepszy. Obie te dobre akcje zwiastowały gola dla naszego zespołu, który padł w 54 minucie. Emmanuel Ohagwu w środkowej części boiska odebrał pomocnikowi gospodarzy piłkę i świetnym podaniem obsłużył Ziółkowskiego. Pomocnik BKS pognał lewą stroną boiska i prostopadłym podanie w pole karne rywala zagrał do Kraśnickiego, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Orkanu i zrobiło się 1:0 dla naszego zespołu.

Po stracie gola Orkan chciał szybko odrobić straty ale dobrze tego dnia grający cały zespół BKS dusił wszystkie akcje w zarodku. W efekcie tej niemocy brutalnie faulowany poza polem karnym był Rafał Mazur, ale na szczęście nasz bramkarz mógł kontynuować zawody. W 73 minucie zawodnik gospodarzy groźnie uderzył z rzutu wolnego. Szczęśliwie dla BKS piłka przeszła obok bramki. Dobrą sytuację dla nas miał jeszcze Ohagwu. Uderzona przez niego piłka przeleciała nad poprzeczką. W 81 minucie po kolejnej dobrej akcji naszego zespołu obrońca Orkanu zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Dudka i precyzyjnym strzałem wyprowadził nas na 2:0. Końcowe fragmenty meczu to desperackie ataki Orkanu, które nie przyniosły rezultatu i wynik już nie uległ zmianie.

Orkan Szczedrzykowice - BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:2 (0:0).

Bramki: Kraśnicki (54'), Dudka (81') - karny.

BKS: Mazur, Janicki, Kapusz (22' Pazio), Dudkiewicz, Bryłkowski, Dzięgleski, Dudka, Bochnia, Kosior (31' Ziółkowski żk), Ohagwu, Kraśnicki (79' Rudyk).