Trzech mężczyzn wpadło z amfetaminą i marihuaną

Narkotyk
fot. NOSG Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG znaleźli narkotyki i zatrzymali trzy osoby.
istotne.pl 0 straż graniczna, narkotyki, miasto zgorzelec

Reklama

Dwóch młodych mężczyzn (w wieku 18 i 20 lat) zatrzymali funkcjonariusze z PSG w Kłodzku. Podczas imprezy plenerowej w Radkowie (powiat kłodzki) mężczyźni chcieli sprzedać marihuanę i amfetaminę. Obaj byli nietrzeźwi.

Mundurowi przeszukali mieszkania zatrzymanych. Łącznie ujawniono 5,5 g marihuany, 4,5 g amfetaminy, a także ziarna konopi indyjskich. Dalsze czynności prowadzą policjanci z Kłodzka.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki w Świecku zatrzymali 29-letniego mężczyznę. W czasie działań prowadzonych razem z celnikami z grupy mobilnej ujawniono prawie 4 kg marihuany. Wracający z Holandii mieszkaniec województwa podlaskiego przewoził narkotyki w torbie z ubraniami. Trzy torby foliowe, wypchane zielonkawym suszem o charakterystycznym zapachu, przykryte zostały osobistymi rzeczami. Celnicy potwierdzili, że przewożony narkotyk to marihuana.

Zatrzymanemu Polakowi funkcjonariusze ze Świecka przedstawili już zarzut przewozu środków odurzających w znacznej ilości; mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(Nadodrzański Oddział Straży Granicznej/ii)

Reklama