Koncert w Altanie – Mów do mnie o miłości

mikrofon
fot. www.sxc.hu (RAWKU5) CK „Muza” zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Mów do mnie o miłości” – Yaga w repertuarze Juliette Greco.
istotne.pl 0 koncert, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Pod pseudonimem Yaga kryje się Jadwiga Kowalik – kompozytorka i wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i paryskiej Conservatoire Mobel. Podczas pobytu we Francji uległa fascynacji twórczością Barbary, czyli Monique Serf, wybitnej poetki, kompozytorki i piosenkarki. Yaga opracowała jej piosenki i z powodzeniem prezentowała je na scenach w całej Polsce. Obecnie związana jest ze sceną krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej.

Yagę usłyszymy w repertuarze Juliette Greco – kolejnej wielkiej francuskiej piosenkarki i aktorki. Kompozytorami jej utworów byli m.in. Miles Davis i Joseph Kosma. Teksty do muzyki pisali Jean Cocteau i Jean Paul Sartre. Współpraca z tymi artystami zaowocowała wieloma przebojami, które uzyskały światowy rozgłos. Na koncert złożą się największe przeboje tej niezwykłej osobowości francuskiej estrady.

Na akordeonie Yadze akompaniował będzie Walentyn Dubrowskij – multiinstrumentalista (gra na fortepianie, akordeonie, melodice, gitarze, basie), akompaniator, aranżer. Ukończył wydział muzykologii Państwowego Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 r. mieszka w Krakowie, gdzie pracuje z wieloma artystami i zespołami artystycznymi.

Koncert będzie mieć miejsce 17 sierpnia w Altanie w Parku przy CK „Muza”. Początek o 18:00. Wstęp wolny.

(CK Muza/ii)

Reklama