Ruszyła 22. Legnicka Akademia Filmowa

legnicka akademia filmowa
fot. laf.art.pl W Legnicy odbywają się jedne z najstarszych i najlepszych w kraju warsztatów filmu animowanego.
istotne.pl 0 film, impreza, miasto legnica

Reklama

Na warsztatach Legnickiej Akademii Filmowej (LAF) uczestnicy uczą się samodzielnej realizacji filmowej. Prowadzą je najlepsi specjaliści od animacji. LAF potrwa 10 dni, od 13 do 23 sierpnia. W tym czasie na legniczan czekają imprezy towarzyszące warsztatom. Wstęp na nie jest bezpłatny.

W piątek i sobotę (15, 16 sierpnia) o 22:00 na skateparku zaprezentowane zostaną filmy animowane zrealizowane m.in. przez studio Platige Image Tomasza Bagińskiego.

Dla najmłodszych w weekend (16, 17 sierpnia) odbędzie się pokaz filmów zarówno tych najstarszych, jak i współczesnych. Zobaczyć będzie można m.in. film stworzony w 1947 roku pt. „Za króla Krakusa”, „Dinozaury” Witolda Giersza oraz filmy jednego z wykładowców LAF-u, Stanisława Lenartowicza. 16 i 17 sierpnia od 10:00 do 18:00 odbędą się warsztaty dubbingu realizowane przez Film Factory Studio z Warszawy. Warsztaty poprowadzą m.in. Beata Kawka i Piotr Grabowski.

W działaniach młodych filmowców weźmie udział 45 osób z całego kraju: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego i innych miejsc. Uczestnicy będą poznawać sztukę samodzielnego tworzenia filmów animowanych pod okiem świetnych wykładowców. Zajęcia poprowadzą m.in.: Stanisław Lenartowicz, autor m.in. polskiej wersji „Ulicy Sezamkowej” i znakomity spec od filmowych efektów specjalnych czy Piotr Nawrocki, animator z łódzkiego studia SE-MA-FOR, zajmujący się m.in. animacjami do „Zajączka Parauszka”. Natomiast udźwiękowieniem filmów zajmie się ZGAS, czołowy polski beatboxer.

Reklama