Nagroda Ludwika II edycja

Teatr
fot. Booyabazooka/Wikimedia Commons Nagroda upamiętniająca pedagoga Ludwika Gadzickiego może przypaść w udziale każdej nietuzinkowej osobie, zaangażowanej w działania na rzecz lokalnej społeczności Zagłębia Miedziowego.
istotne.pl 0 nagroda, miasto legnica

Reklama

W rocznicę śmierci Ludwika Gadzickiego, 6 listopada 2014 roku, po raz drugi Teatr Modrzejewskiej wręczy Nagrodę Ludwika. Przypadnie ona w udziale osobie, która wykracza poza społeczną poprawność mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Można już zgłaszać kandydatów.

Nie ma żadnych barier formalnych i ograniczeń dla osób, organizacji i instytucji, które chciałyby zgłosić kandydata i dla kandydatów, którzy mogą zgłosić się sami. Jedynym warunkiem jest zamieszkiwanie lub praca kandydata na terenie powiatów: głogowskiego, polkowickiego, lubińskiego i legnickiego oraz nadesłanie do 20 września 2014 roku zgłoszenia zawierającego prezentację oraz uzasadnienie przyznania wyróżnienia (regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.teatr.legnica.pl).

Nagroda, którą funduje legnicki teatr to 5 tysięcy złotych oraz statuetka. Wręczenie nastapi wręczona 6 listopada 2014 roku podczas uroczystej gali, która odbędzie się na dużej scenie legnickiego Teatru Modrzejewskiej im. Ludwika Gadzickiego.

W pierwszej edycji pieniężną część nagrody ufundowała Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG w Legnicy. Teatr szuka sponsora również dla drugiej edycji.

Pierwszym laureatem Nagrody Ludwika został Cezary Bukowski, znawca muzyki, literat, współzałożyciel jazzowego Klubu i Fundacji Blue Monk. To człowiek wielu pasji i możliwości.

Reklama