Jesienne spektakle dla dzieci w Forum

teatr Jelenia Góra
fot. Marcin Oliva Soto i Bartosz Bart Głodek BOK-MCC zaprasza na spektakle Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry. We wrześniu „Cyrk Doktora Dolittle”, w październiku „Królewski Wróbel”, a w listopadzie „Tylko jeden dzień”.
istotne.pl 0 forum, dziecko, teatr, bok - mcc

Reklama

Spektakle zawsze w ostatnią sobotę miesiąca o 12:15 dla widzów od 5 lat. Bilety w cenie 12 złotych. Szczegóły na: strona kina Forum.

Jeleniogórski teatr jest dobrze znany bolesławieckiej publiczności, która przed wakacjami obejrzała trzy bardzo dobrze przyjęte przedstawienia. Na ich prośbę kolejny raz zaprosiliśmy teatr do Bolesławca, tym razem z najnowszymi produkcjami.

W sobotę, 27 września, pełne humoru przedstawienie na motywach powieści Hugh Loftinga, w przekładzie Pawła Pawlika "Cyrk Doktora Dolittle". Znana wszystkim historia o umiejącym rozmawiać ze zwierzętami doktorze Janie Dolittle, opowiedziana będzie przy pomocy „czarnego teatru”. Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na scenie: Lidia Lisowicz, Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski, Sylwester Kuper, Radosław Biniek i Tadeusz Ksiądzyna.

Na spektakl pióra Izumi Yoshidy w reżyserii Waldemara Wolańskiego „Królewski Wróbel” zapraszamy 25 października. Adaptacja starej, japońskiej baśni to okazja do poznania tradycyjnego, bo wywodzącego się z XVII wieku, teatru japońskich lalek zwanych popularnie bunraku. Wyróżniają się one nie tylko niezwykłą urodą, ale przede wszystkim tym, że są animowane przez trzech, współgrających ze sobą aktorów. Animacja lalek tego typu wymaga niezwykłej staranności i kunsztu.

W listopadzie obejrzymy „Tylko jeden dzień”. Bohaterami opowieści są mieszkańcy lasu Lis i Dzik. Mają oni zupełnie odmienne natury, lecz jedno ich łączy, słabość do pewnych latających stworzeń. Jętki jednodniówki fascynują ich swoją delikatnością i urodą, a jednocześnie zasmucają niezwykle krótkim, trwającym tylko jeden dzień, życiem. Pewnego dnia rodzi się jętka, nieświadoma swego losu. Nasi bohaterowie zakochani w niej od pierwszego wejrzenia nie są w stanie wyjawić smutnej prawdy tej wyjątkowo ślicznej i sympatycznej muszce. By zatuszować prawdziwy powód rozdzierającego ich smutku wymyślają kłamstwo, które całkowicie zmieni krótkie życie muszki. Tylko jeden dzień” to opowieść o czymś, co może nadać sens naszym dniom.

Reklama