BKS wygrał z Olimpią Kamienna Góra 3:2!

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 olimpia kowary, iskrzak, bks bolesławiec, sebastian tylutki

Po serii porażek bolesławianie odnieśli upragnione zwycięstwo. Nasz zespół pokonał w Kamiennej Górze tamtejszą Olimpię 3:2. Bramki dla bolesławian strzelili: Sebastian Tylutki (12 minuta) i Sławomir Iskrzak (17 i 50 minuta).

Mecz rozpoczął się od ataków BKS na bramkę Olimpii. Już w 12 minucie, po rzucie rożnym, prowadzenie dla naszego zespołu zdobył, strzałem głową, Sebastian Tylutki. Kolejny gol padł w 17 minucie. Akcja lewą stroną Krzysztofa Szymańskiego, odegranie do środka boiska i Sławomir Iskrzak nie dał szansy bramkarzowi gospodarzy. BKS prowadził 2:0. Okazję do zdobycia bramek miał też Krzysztof Szymański, lecz sędzia boczny kilka razy sygnalizował pozycje spaloną naszego zawodnika. Bolesławianie, właśnie po strzale Szymańskiego, zdobyli trzecią bramkę, lecz nie została ona uznana (kolejny spalony wg sędziego). Kontaktowa bramka dla gospodarzy padła w 42 minucie spotkania. Olimpia wyprowadziła kontratak, po którym Marek Przykłota skapitulował.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkich ataków zawodników Olimpii. Już w 46 minucie BKS mógł stracić drugiego gola. Piłka minęła minimalnie słupek naszej bramki. Minutę później „szkolny” błąd jednego z naszych zawodników (zagranie w strefie obronnej do napastnika Olimpii) doprowadził do rezultatu 2:2. Na szczęście "głupio" stracona bramka nie załamała bolesławian. W 50 minucie, niezawodny tego dnia, Sławomir Iskrzak zdobył zwycięską dla BKS bramkę. Przez kolejne 40 minut obie drużyny ambitnie walczyły. Bolesławianie mogli w końcówce meczu strzelić kolejne bramki. Niestety, zabrakło zimnej krwi Danielowi Góralewskiemu, który nie wykorzystał dwóch wybornych sytuacji. BKS pokonał Olimpię Kamienna Góra 3:2. Po sobotnim zwycięstwie nasza drużyna zajmuje 13 miejsce w tabeli. W najbliższy weekend BKS spotka się z liderem tabeli – Ślęzą Wrocław.

BKS wystąpił w składzie: Przykłota, Nitarski, Tylutki, Krzywonos, Kumoś, Letko, Mucha, Iskrzak, Rydzak (78 min. Jasiński), Juszczak, Szymański (82 min. Góralewski).

Aktualizacja 2008-09-28 22:00

BKS II – Lotnik Jeżów Sudecki 3:0

W niedzielnym meczu drugi zespół BKS pokonał Lotnika Jeżów Sudecki 3:0. W pierwszej połowie spotkania przewagę mieli goście. Bolesławianie skutecznie bronili się i do przerwy był rezultat bezbramkowy. Pod koniec drugiej połowy BKS wyprowadził kilka kontrataków. W 65 minucie na bramkę gości strzelał Lechowski. Zmierzającą w światło bramki piłkę dobił jeszcze Stankowski. Dziesięć minut później było już 2:0 dla bolesławian. Po szybkiej kontrze Kulesza dokładnie dograł do Lechowskiego, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. Trzecia bramka dla BKS padła po niefortunnym wybiciu przyjezdnych. Piłka odbita od Stankowskiego wpadła do bramki Lotnika. Bolesławianie pokonali gości z Jeżowa Sudeckiego 3:0 i awansowali na 12 miejsce w tabeli.