MDK zdobył Dolnośląski Klucz Sukcesu

Fragment statuetki Dolnośląski Klucz Sukcesu
fot. istotne.pl W kategorii najlepsza instytucja edukacyjna kapituła przyznała nagrodę Młodzieżowemu Domowi Kultury w Bolesławcu. „To zasługa wszystkich naszych pracowników” zapewnia dyrektorka Ewa Lijewska.

Reklama

Uroczystość wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu, najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody naszego regionu, odbyła się 27 września w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. W gronie wyróżnionych znalazł się Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu, który został uznany za najlepszą instytucję edukacyjną w 2007 r.

fot. MDK

Klucze sukcesu mają na celu promocję tego, co najlepsze na Dolnym Śląsku. W tym roku bolesławiecki MDK już po raz drugi był nominowany do tej prestiżowej nagrody. Tym razem zwyciężył w swojej kategorii. „Czujemy się zaszczyceni” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Ewa Lijewska, dyrektorka placówki. Nie jest to pierwsza nagroda w historii MDK. „Ale nie ukrywamy, że ta – ze względu na rangę i na zasięg – jest dla nas szczególna” przyznaje dyrektorka. I dodaje, że jej zdobycie to zasługa wszystkich pracowników placówki.

Niemal 60 pracowni, ponad 900 podopiecznych. „To jest fabryka talentów” mówi Ewa Lijewska. – „Dzieci mogą się tu rozwijać w rozmaitych kierunkach”. Wychowankowie domu kultury zdobywają liczne nagrody, nie tylko w Polsce. „Rozsławiają nasz powiat i tę placówkę” przyznaje dyrektorka.

„Ta nagroda to zasługa wszystkich naszych pracowników” zapewnia Ewa Lijewska„Ta nagroda to zasługa wszystkich naszych pracowników” zapewnia Ewa Lijewskafot. Gerard Augustyn

Najbardziej prestiżowa nagroda regionalna została zdobyta. Nie znaczy to jednak, że pracownicy MDK zamierzają spocząć na laurach. W 2007 roku MDK zrealizował dwa projekty: „Edukacja na kółkach” i „Nasze miejsca”. W tym roku otwarto sekcję brydża sportowego. „Przyszłość tego typu placówek to nieustanny rozwój” stwierdza Lijewska.

(informacja ii)

Reklama