Drugie miejsce bolesławian w zawodach brydżowych

Karty do gry w dłoni
fot. istotne.pl Zakończyła się kolejna, 17 już edycja Trzydniówki Bolesławieckiej w Brydżu Sportowym. W turnieju o Puchar Jana Cołokidziego na drugiej pozycji uplasowali się Krzysztof Grela i Tadeusz Kowalik.
istotne.pl 0 brydż, bkb, jarosław molenda

17 Trzydniówka Bolesławiecka została rozegrana w dniach 19-21 września. Do naszego miasta zjechało prawie 200 zawodników z kraju i zagranicy. Po raz pierwszy w historii tutejszych zawodów brydżowych wykorzystano elektroniczny system zapisu wyników.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał prezydent Piotr RomanNagrody najlepszym zawodnikom wręczał prezydent Piotr Romanfot. Jarosław Molenda

W rywalizacji sportowej bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego. W pierwszym turnieju o Puchar Jana Cołokidziego drugą lokatę zajęli Krzysztof Grela i Tadeusz Kowalik. W rozgrywkach o Puchar Starosty Bolesławieckiego na trzecim miejscu podium stanęli Jarosław Molenda i Jerzy Olenderek. Ta sama para uplasowała się na trzeciej pozycji w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławca.

W klasyfikacji kongresowej triumfowali ex aequo: Joanna Krawczyk, reprezentantka Polski (AZS UW Technikum Gastronomiczne Warszawa), i Mikołaj Taczewski z klubu Piast Gliwice (grali w parze we wszystkich turniejach). Trzecie miejsce wywalczyli Piotr Ilczuk z Wrocławia i Jacek Leśniczak z Hamburga (Niemcy).

Od lewej: Mikołaj Taczewski, Joanna Krawczyk i Jarosław MolendaOd lewej: Mikołaj Taczewski, Joanna Krawczyk i Jarosław Molendafot. Jarosław Molenda

Najlepszą zawodniczką została wybrana Małgorzata Turska-Marcinowska. Najlepszym zawodnikiem młodzieżowym został uznany 12-letni Michał Klukowski, a najlepszym juniorem – Wojciech Gaweł (obaj z Wrocławia).

Zawody zostały zorganizowane przez Bolesławiecki Klub Brydżowy oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu.