Hiphopowcy z Bolesławca wydają płytę

Hiphopowcy z Bolesławca wydają płytę
fot. www.sxc.hu Premiera krążka grupy Kategoria odbędzie się 6 października. Tego samego dnia skład udostępni darmową wersję płyty na swoim profilu w serwisie Myspace.com.
istotne.pl muzyka, zespół, hip-hop

Przygoda dwóch bolesławian – Alberta i Piotra – z muzyką hiphopową zaczęła się w 2001 r. Obaj szybko doszli do wniosku, że nie zamierzają być tylko biernymi odbiorcami. „Chcieliśmy tworzyć coś własnego” opowiada Piotr. Zainwestowali w sprzęt. Kupili mikser, gramofon. Zaczęli tworzyć pierwsze dźwięki i pierwsze płyty – na początku przede wszystkim dla siebie.

Przez ostatnie lata byli zaangażowani w wiele projektów muzycznych. Jednym z najbardziej znanych był BZU (Bezpośrednio Z Ulicy), który skupiał hiphopowców z Bolesławca, Wrocławia i Gryfowa. Obecnie Albert i Piotr tworzą grupę Kategoria. 6 października ma się ukazać „Prestiż” – debiutancka płyta składu. Tego samego dnia duet udostępni darmową wersję płyty na swoim profilu w serwisie Myspace.com.

Krążek będzie zawierał 11 utworów. „Włożyliśmy w tę płytę dużo pracy” zapewnia Piotr, raper i producent. „Album jest bardzo zróżnicowany tematycznie” podkreśla Albert, raper i saksofonista. – „Każdy może coś znaleźć dla siebie”. W swoich tekstach członkowie Kategorii poruszają tematy zarówno poważne (polityka), jak i te bardziej przyziemne (jeden kawałek opowiada o niechęci do chodzenia po sklepach). A wszystko okraszone dużą dozą humoru. „Jeśli chodzi o teksty, staramy się być sobą” przyznaje Piotr.

Jak określiliby swoją muzykę? „Soczysty funkowy hip-hop” mówi Piotr. I dodaje, że stara się nie wzorować na innych artystach, choć bardzo ceni sobie producenckie dokonania chociażby Dr. Dre czy J Dilla.

Plany

„Każdemu zależy na jak największej liczbie słuchaczy” stwierdza Piotr. Z tego powodu obaj planują wysłać swoje płyty demo do kilku niezależnych wytwórni. Myślą też o nakręceniu teledysku. „Hip-hop to dla nas coś bardzo ważnego. Nie wiem, czy mógłbym żyć bez tej muzyki” dodaje Albert.

(informacja ii)

Zobacz także

Kategoria na Myspace.com