Siatkówka: TOP Bolesławiec - Pogoń Góra 3:1

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP Bolesławianie pokonali na wyjeździe siatkarzy Pogoni Góra 3:1 (28:26, 25:18, 20:25, 25:14). To drugie zwycięstwo TOP w dolnośląskich rozgrywkach juniorów.
istotne.pl 0 top bolesławiec, pogoń góra

W niedzielę 12 października siatkarze TOP Bolesławiec rozegrali wyjazdowe spotkanie z zespołem Pogoń Góra. Początek meczu był wyrównany. Bolesławianie wyszli na prowadzenie dzięki skutecznym atakom środkowych (Świerzewskiego i Bondrowa). Pod koniec pierwszego seta TOP popełnił kilka błędów w ataku i obronie, przez co na boisku zrobiło się nerwowo. Na szczęście nasi siatkarze wygrali seta 28:26.

Drugą odsłonę spotkania siatkarze TOP Bolesławiec rozpoczęli bardzo pewnie. Nasz zespół prowadził nawet 8 punktami. Tak wysokie prowadzenie to efekt skutecznej zagrywki Kaczurowskiego. Natomiast dokładne dogrania Czarnieckiego pozwoliły bolesławianom na skuteczne ataki. TOP pokonał rywala w drugim secie 25:18.

Trzeci set rozpoczął się prowadzeniem Pogoni. Błędy bolesławian w przyjmowaniu i kończeniu ataków doprowadziły do wyniku 12:7 dla Góry. W drużynie TOP Włoszczyńskiego zmienił Wiatrowski. Bolesławianie nawiązali walkę, ale ostatecznie set zakończył się porażką naszej drużyny 20:25.

Mecz rozstrzygnął się w czwartym secie. Trener Mienculewicz efektywnie zmotywował swoich siatkarzy. Bolesławianie zagrali bardzo skutecznie. Libero Biczak, na którego rywale serwowali przez trzy wcześniejsze sety, dobrze grał w obronie. Ważne punkty dla TOP zdobył także Marcinkiewicz. Bolesławianie wygrali czwartego seta 25:14, a cały mecz 3:1.