Działa Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Działa Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami
fot. B.org Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami powołano w Bolesławcu z inicjatywy strażników miejskich. Już niebawem funkcjonariusze będą mogli interweniować w przypadku znęcania się nad zwierzętami.
istotne.pl zwierzęta, sm bolesławiec

Bolesławieckie Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami powstało 28 września przy Straży Miejskiej. To pierwsze i jedyne takie koło w Bolesławcu. Tworzy je dziesięć osób.

Jeszcze w październiku dwóch strażników miejskich rozpocznie szkolenie dla Inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zdobyte tam uprawnienia pozwolą strażnikom na podejmowanie interwencji na przykład wtedy, gdy ludzie znęcają się nad czworonogami. Straż będzie także zajmować się zwierzętami rannymi wskutek potrącenia przez samochód.

Strażnicy miejscy będą dbać jednocześnie o to, by młodzi ludzie zdali sobie sprawę z tego, że zwierzęta nie są rzeczami. Zaplanowano w tym celu cykl spotkań edukacyjnych dla przedszkolaków i uczniów szkół. Na zajęciach dzieci dowiedzą się, jak opiekować się zwierzętami. W przyszłości członkowie koła chcą także przeprowadzać akcje bezpłatnej sterylizacji psów i kotów. Ma to przeciwdziałać nadmiernemu rozmnażaniu się tych zwierząt.

Bolesławiecka Straż Miejska i Koło Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami mają swoją siedzibę przy ulicy Mikołaja Brody, telefon (0-75) 644 79 90.

Zobacz także

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce