BKS pokonał GKS Kobierzyce 2:1

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 szymański, gks kobierzyce, juszczak, bks bolesławiec

W sobotę seniorzy BKS podejmowali zespół GKS Kobierzyce. Padający deszcz sprawił, że murawa była śliska i grząska. W pierwszych minutach meczu oba zespoły oddały po kilka strzałów z daleka. W 17 minucie indywidualną akcją popisał się Adrian Kulesza. Zawodnik BKS nie zdołał jednak pokonać bramkarza gości, który wybił piłkę poza linię końcową boiska. W 25 minucie bolesławianie zdobyli prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska z ostrego kąta strzelał Piotr Juszczak. Piłka minęła bramkarza i wtedy dobiegł do niej Krzysztof Szymański. Bolesławianin pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Po 14 minutach goście wyrównali. Zamieszanie pod polem karnym BKS wykorzystał Wojciech Szymański i Marek Przykłota był bez szans. W 45 minucie gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Juszczak.

Krzysztof Szymański (od lewej) chwilę po zdobyciu bramkiKrzysztof Szymański (od lewej) chwilę po zdobyciu bramkifot. Marcin Zabawa

W drugiej połowie meczu goście starali się za wszelką cenę wyrównać. Piłkarze z Kobierzyc oddawali sporo strzałów z daleka. Murawa była śliska i piłka mogła spłatać psikusa bramkarzowi. Bolesławianie również nie rezygnowali z ataków. Niestety, nasi piłkarze razili nieskutecznością. W 55 minucie Sławomir Iskrzak strzelił wprost w ręce bramkarza. Dwie minuty później groźnym uderzeniem popisał się Piotr Juszczak. Zmierzającą pod porzeczkę piłkę golkiper gości zdołał wybić na rzut rożny. Od 65 minucie BKS grał w przewadze. Tomasz Milewski brutalnie sfaulował Krzysztofa Szymańskiego i arbiter pokazał czerwoną kartkę. W 71 minucie bardzo dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Tomasz Jasiński. Piłkarz był sam na sam z bramkarzem i strzelił wprost w niego. Więcej bramek w sobotnim meczu kibice nie obejrzeli. BKS Bobrzanie pokonał zespół GKS Kobierzyce 2:1 i utrzymał 5 miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Za tydzień nasza drużyna rozegra (na wyjeździe) ostatnią kolejkę spotkań. Przeciwnikiem BKS będzie lider tabeli Górnik Wałbrzych.

Śliska murawa utrudniała grę piłkarzomŚliska murawa utrudniała grę piłkarzomfot. Marcin Zabawa

BKS wystąpił w składzie: Marek Przykłota, Robert Nitarski, Sebastian Tylutki, Tomasz Krzywonos, Błażej Rajchel (Tomasz Jasiński), Adrian Kulesza (Mirosław Markowski), Mateusz Mucha, Sławomir Iskrzak (żk), Marek Kumoś (żk), Krzysztof Szymański (Daniel Góralewski), Piotr Juszczak (Józef Pietrzak).