Ulice są w fatalnym stanie po opadach śniegu

Ulice są w fatalnym stanie po opadach śniegu
fot. B.org Większość ulic Bolesławca i powiatu jest bardzo śliska. Odśnieżanie rozpoczęło się w sobotę o 19:00. Efekty są niewielkie.
istotne.pl droga, zima, pogoda

Nasz telefon redakcyjny rozgrzał się dziś wieczorem do czerwoności. Dzwonili oburzeni kierowcy. Denerwowali się, bo ich zdaniem, ludzie odpowiadający za utrzymanie dróg znów zaspali. Śnieg i lód pokrywał większość bolesławieckich ulic.

Policjanci, z którymi rozmawialiśmy, mówią, że próbowali wielokrotnie dodzwonić się do drogowców w sprawie nieodśnieżonych ulic. Na próżno. Telefonów nikt nie odbiera, włącza się faks.

Droga przy komendzie policji była mokra, ulica Łasicka już jednak nieDroga przy komendzie policji była mokra, ulica Łasicka już jednak niefot. Marcin Zabawa
Droga wylotowa na Łaziska była śliska i niebezpiecznaDroga wylotowa na Łaziska była śliska i niebezpiecznafot. Marcin Zabawa

„Sześć piaskarek jeździ po drogach w powiecie, siódma po Bolesławcu, po głównych trasach. Odśnieżanie zaczęliśmy w sobotę o 19:00” powiedział portalowi IstotneInformacje.pl Bernard Ostański z firmy, która odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w powiecie bolesławieckim.

Niestety, większość ulic w mieście jest bardzo śliska. Mokra jest jedynie nawierzchnia krajowej czwórki.

(informacja KG)