Siatkarze TOP pokonali zespół Kama „Rosiek” Syców 3:2

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP Na trudnym terenie w Sycowie nasi zawodnicy przegrywali już 0:2, a mimo to potrafili odmienić losy spotkania i wygrać z drużyną Kama „Rosiek” Syców 3:2. Kadetki TOP natomiast pokonały MKS „Piast” Głogów 3:0.
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz

Wyjazdowy mecz siatkarzy TOP z zespołem Kama „Rosiek” Syców na długo pozostanie w pamięci bolesławian. W pierwszej fazie meczu siatkarze TOP grali słabo. Sycowianie prowadzili w setach 2:0. Przełomowa była trzecia odsłona. Gospodarze mieli przy zagrywce piłkę meczową, jednak ich zawodnik popsuł serwis. Przy stanie 24:22 dla sycowian serwował kapitan TOP Marcin Czarniecki. Rywale nie mogli sobie poradzić z jego zagrywką i TOP, zdobywając 4 punkty z rzędu, wygrał całą partię do 24!

Kolejne sety to niemal koncertowa gra bolesławian, którzy wygrali czwartą partię 25:21 i tie-breaka 15:9.

Kama „Rosiek” Syców – TOP Bolesławiec 2:3 (25:21, 25:15, 24:26, 21:25, 9:15). TOP wystąpił w składzie: Marcin Czarniecki (k), Mateusz Świerzewski, Krzysztof Bondrow, Wojciech Marcinkiewicz, Tomasz Włoszczyński, Roman Kaczurowski, Kamil Biczak (l), Michał Bartkowiak, Marcin Lelek i Radosław Turczyński. Trenerem drużyny jest Bogusław Mienculewicz.

Następny mecz TOP rozegra 7 grudnia. Przeciwnikiem naszych siatkarzy będzie Juventur „Victoria” Wałbrzych. Mecz rewanżowy odbędzie się 14 grudnia w Bolesławcu.

Kadetki liderkami!

Kadetki TOP wygrały kolejny mecz w swojej grupie eliminacyjnej. Sobotnie zwycięstwo w Głogowie znacznie przybliżyło zawodniczki TOP do awansu do siatkarskiego Finału Dolnośląskiego. Po pierwszej rundzie rozgrywek eliminacyjnych bolesławianki prowadzą w swojej grupie z kompletem zwycięstw i bez straty seta.

MKS „Piast” Głogów – TOP Bolesławiec 0:3 (20:25; 18:25; 19:25). TOP: Katarzyna Segiet, Edyta Szewczuk, Dorota Burdyna (k), Zofia Lenkiewicz, Dominika Mienculewicz, Estella Ilczyna, Paulina Kopeć (l), Sylwia Duru i Patrycja Drążkiewicz. Trenerem zespołu jest Tomasz Medyński.

Najbliższe mecze kadetek: 22 listopada siatkarki spotkają się w Górze Śląskiej z tamtejsza Pogonią, a 29 listopada zaprezentują się przed własną publicznością w potyczce z KS „Olimpia” II Jawor. Mecz odbędzie się w nowej sali Gimnazjum Samorządowego nr 2 przy ul. Bielskiej. Początek spotkania zaplanowano na 11:00.