BKS kolejny raz wygrywa i jest o krok od awansu do IV ligi

BKS po strzelonym golu
istotne.pl 4 bks bolesławiec, cosmos radzimów

Seniorzy BKS odnieśli kolejne zwycięstwo. 3 maja pokonali przy Spółdzielczej Cosmos Radzimów 4:1 (1:0). Przed meczem trzech piłkarzy BKS otrzymało z rąk prezesa Michała Lisa pamiątkowe koszulki na okoliczność 100 meczów rozegranych w barwach klubu ze Spółdzielczej. Koszulki otrzymali: Adrian Kulesza, Krzysztof Dmuchowski oraz zmagający się z kontuzją Adrian Biały.

BKS kolejny raz wygrywa i jest o krok od awansu do IV ligiBKS kolejny raz wygrywa i jest o krok od awansu do IV ligifot. istotne.pl

Jeżeli chodzi o sam mecz, to zwłaszcza w pierwszej połowie nie był on porywającym widowiskiem. Gra toczyła się w części środkowej boiska, zaś strzałów było jak na lekarstwo. W 26 minucie spotkania gola z rzutu karnego dla BKS zdobył Maciej Szewczyk i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część meczu.

W drugiej połowie bolesławianie zaczęli zyskiwać przewagę. Udokumentował ją, w 57 minucie, Mateusz Medyński, zdobywając gola technicznym strzałem.

W 80 minucie nadzieję w serca gości wlała bramka kontaktowa, której autorem był Paweł Romańczuk. Jednak chwilę potem (82 minuta) Kamil Posadowski, który po indywidualnej akcji i minięciu kilku rywali podwyższył prowadzenie BKS na 3:1. Wynik spotkania ustalił, w 85 minucie, Maciej Szewczyk, ponownie skutecznie wykorzystując rzut karny. BKS Bolesławiec – Cosmos Radzimów 4:1 (1:0).