BKS nie zwalnia tempa. Hutnik Pieńsk pokonany

Piłkarze BKS na meczu z Hutnikiem Pieńsk
istotne.pl 4 hutnik pieńsk, bks bolesławiec

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą seniorzy BKS Bolesławiec w trwającej jesiennej rundzie rozgrywek. W 7. kolejkach spotkań odnieśli 7. zwycięstw i są liderem tabeli.

W sobotę, 25 września, na stadionie przy Spółdzielczej bolesławianie pokonali Hutnika Pieńsk 3:0 (1:0).

Bramki zdobyli: Kamil Posadowski, Jakub KowalonekMarcin Kraśnicki.

Sobotnie spotkanie należało do BKS. Zespół narzucił rywalowi swój styl i choć Hutnik Pieńsk ambitnie próbował postawić się zespołowi trenera Sebastiana Tylutkiego, to musiał uznać wyższość BKS-u. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 26 minucie. Wtedy to Adrian Kulesza ładnym podaniem obsłużył Kamila Posadowskiego, a młody pomocnik BKS-u precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki gości. Mimo jeszcze kilku ciekawych sytuacji na przerwę bolesławianie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. W 60 minucie dobrze na obronę naciskał Marcin Kraśnicki, a piłka, która trafiła do Jakuba Kowalonka ugrzęzła w bramce rywala i zrobiło się 2:0. Ostatnie trafienie meczu padło łupem Marcina Kraśnickiego, który ładnie wykorzystał asystę Michała Kapusza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 i jest to siódme zwycięstwo BKS z rzędu.

A już w tę środę, przy Spółdzielczej, w ramach Okręgowego Pucharu Polski BKS  zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra (29.09, godz. 16:30), a następny mecz ligowy będzie rozegrany ponownie na stadionie przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu, a rywalem będzie Chrobry Nowogrodziec (02.10, godz. 15:00).

BKS Bolesławiec – Hutnik Pieńsk 3:0 (1:0)

Bramki: Posadowski (26′), J. Kowalonek (60′), Kraśnicki (71′)

BKS: Hajduczek, Kapusz, Olesiński (69′ D. Kowalonek), Borowski, Kuczyński, Dmuchowski, Bochnia (46′ Medyński), J. Kowalonek (73′ Sawicki), Kwoczka (81′ Majka), Posadowski (64′ Biały), Kulesza (57′ Kraśnicki)