BKS wygrywa w pierwszym meczu kontrolnym

BKS Bolesławiec - flaga
istotne.pl 4 lubin, bks bolesławiec

W pierwszym meczu sparingowym, przed rundą wiosenną, seniorzy BKS Bolesławiec, którzy są liderem jeleniogórskiej klasy okręgowej, zmierzyli się w Lubinie z liderem legnickiej okręgówki – Iskrą Kochlice.

Bolesławianie pojechali na pierwszy sparing w następującym składzie: Jakub Walczak, Kamil Skiba, Michał Kapusz, Karol Borowski, Krzysztof Dmuchowski, Jakub Kwoczka, Kamil Posadowski, Mateusz Medyński, Maciej Szewczyk, Jakub Kowalonek, zawodnik testowany. W rezerwie: Piotr Skiba, Stanislav Davydovskyi, Jakub Czarnecki, Aleks Harbar, Dawid Kowalonek, Dawid Kizyma.

Spotkanie rozegrano w godzinach wieczornych, przy sztucznym oświetleniu. Już w 5 minucie bolesławianie objęli prowadzenie. Stało się tak po skutecznym lobie Macieja Szewczyka. 5 minut później goście wyrównali, ale w 34 minucie, sytuacji sam na sam, nie zmarnował Kamil Skiba i było 2:1 dla bolesławian.

Nim piłkarze obu drużyn zeszli do szatni bolesławianie podwyższyli na 3:1. Dośrodkowanie Mateusza Medyńskiego wykończył strzałem głową Michał Kapusz. Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka dla rywali. Mecz zakończył się zwycięstwem BKS 3:2.

Mecz sparingowy z Iskrą Kochlice był pierwszym z sześciu zaplanowanych meczów kontrolnych przed wiosenną rundą rozgrywek.