Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny
fot. B.org Ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego "Na baterie też jest sposób", którego organizatorem było Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Konkurs na największą liczbę zebranych baterii skierowany był do przedszkolaków i uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych w Bolesławcu.
istotne.pl 0 ekologia, mcee

Reklama

W konkursie wzięło udział 19 grup przedszkolnych i 47 klas z bolesławieckich szkół. W trakcie dwóch miesięcy uczestnicy zebrali rekordową liczbę ponad 20 tys. zużytych baterii.

W kategorii "Najlepsza klasa" (szkoły podstawowe i gimnazja) I miejsce zajęła klasa I D z Gimnazjum Samorządowego nr 1, która zebrała 3 979 baterii. Na kolejnych miejscach uplasowali się: klasa II G z Gimnazjum Samorządowego nr 3 i klasa I A z Gimnazjum Samorządowego nr 3.

W kategorii "Najlepsza grupa przedszkolna" I miejsce zajęła grupa 5-latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 7, która zebrała 818 baterii. Kolejne miejsca zajęli: grupa 4-latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 4 i grupa 5-latków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 3.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Za I miejsce jednodniowa wycieczka do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu (autobus oraz bilety wstępu), za II miejsce bilety do kina na wybrany seans filmowy oraz słodycze, za III miejsce bilety do kina na wybrany seans filmowy.

Reklama