BKS wygrywa mecz w Zgorzelcu

BKS Bolesławiec - flaga
istotne.pl 4 nysa zgorzelec, bks bolesławiec

W sobotę 21 sierpnia seniorzy BKS Bolesławiec rozgrywali wyjazdowe spotkanie w Zgorzelcu. Po wysokim zwycięstwie z Twardym Świętoszów spotkanie z Nysą zakończyło się skromnym zwycięstwem bolesławian 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Karol Borowski.

Sobotni mecz toczył się w szybkim tempie i był bardzo zacięty. Zarówno BKS Bolesławiec jak i Nysa Zgorzelec chciały zdobyć komplet punktów i widać to było na murawie. Pierwsza połowa należała do naszego zespołu. Ekipa trenera Sebastiana Tylutkiego opanowała środek boiska i kilkukrotnie stworzyła sobie szanse na gola jednak brakowało precyzji i skutecznego wykończenia. Gospodarze skupili się na defensywie i robili to bardzo skutecznie gdyż do przerwy był bezbramkowy remis.

BKS wygrywa w Zgorzelcu

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Mecz był wyrównany i wydawało się, że może skończyć się podziałem punktów. W 71 minucie miała miejsce sytuacja, która jak się później okazało miała decydujący wpływ na końcowy rezultat. Wtedy to po zamieszaniu w polu karnym Nysy Zgorzelec piłka znalazła się na 25 metrze od bramki gdzie dopadł ją Karol Borowski. Młody obrońca BKS-u huknął z daleka, a piłka wpadła tuż przy słupku bramki gospodarzy i dała nam prowadzenie 1:0. Utrata gola podziałała mobilizująco na Nysę, która od tego momentu przejęła inicjatywę i co i rusz atakowała naszą bramkę. Na całe szczęście dobrze tego dnia dysponowany był Dawid Kizyma, który kilkukrotnie swoimi paradami ratował nam skórę (raz piłka odbiła się od poprzeczki naszej bramki). Ostatecznie więc mecz zakończył się zwycięstwem BKS-u Bolesławiec 1:0.

Następny mecz ligowy nasz zespół zagra w przyszłą sobotę przy Spółdzielczej z Górnikiem Węgliniec (28.08, godz. 12:00), a już w środę czeka nas wyjazdowy mecz drugiej rundy Okręgowego Pucharu Polski z GKS-em Warta Bolesławiecka (25.08, godz. 17:00).

Nysa Zgorzelec – BKS Bolesławiec 0:1 (0:0).

Bramki: Borowski (71′).

BKS: Kizyma (żk), Borowski (80′ D. Kowalonek), Olesiński, Kuczyński, K. Skiba, Kwoczka (żk), Bochnia, J. Kowalonek (54′ Kulesza), Szewczyk, Medyński (żk), Posadowski (65′ Biały).