Piraci na fali – udane starty bolesławieckich żeglarzy

Piraci na fali – udane starty Bolesławieckich żeglarzy
fot. UKŻ Pirat W dniach 15–22 sierpień odbył się obóz regatowy dla zawodników UKŻ Pirat Bolesławiec. Wzięli w nim udział dzieci żeglujące w klasie Optimist i Laser. Obóz został dofinansowany z programu Euroregionu Nysa.
istotne.pl 4 żeglarstwo, obóz, sail swim

Tydzień spędzony na wodzie z kolegami i koleżankami z Niemiec oraz Czech, miał na celu integrację mieszkańców regionu oraz doskonalenie umiejętności żeglarskich. Zawodnicy mogli żeglować na wymagającym akwenie, gdzie wiatru nie brakowało od pierwszego dnia. Godziny treningów miały przygotować zawodników do udziału w regatach, które odbyły się w sobotę 21 sierpnia.

Na starcie pojawili się zawodnicy z Niemiec, Czech oraz Polski. W dniu regat wiatr osiągał prędkość do 4 m/s co umożliwiło przeprowadzenie tylko 3 wyścigów. W klasie Optimist najlepszy wśród Piratów okazał się Jakub Stański, wygrywając wszystkie wyścigi, drugi był Karol Zając, który wystartował z ostatniej pozycji, ale nadrobił stratę i ukończył 2 wyścig na 5 miejscu, trzecie miejsce zajął Jarema Kaźmierski. Pierwszy start ma za sobą Adam Kędzierski, który ostatecznie zajął 5 miejsce.

W klasie Laser klasyfikacja końcowa również należała do Pirata:

1. miejsce – Jan Tesarowicz
  2. miejsce – Maximilian Sitek
  3. miejsce – Jakub Pasieka

Trenerem prowadzącym klasę Laser jest Dawid Poznański, który był zawodnikiem KS Turów Zgorzelec. Klasę Optimist prowadzi Jakub Jakubowski.

Gratulujemy zawodnikom wyników i czekamy na kolejne starty.