Karkonosze lepsze od BKS w meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski

Mecz pucharowy BKS - KSK
istotne.pl 4 karkonosze jelenia góra, bks bolesławiec

W meczu IV rundy Okręgowego Pucharu Polski Karkonosze Jelenia Góra pokonały BKS Bolesławiec 3:0 (3:0). Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Po dość nerwowym początku, w 13 minucie, Karkonosze objęły prowadzenie. Kilka minut później padł gol na 2:0. Nim zawodnicy obu drużyn zeszli na przerwę padła trzecia bramka. Goście przeważali, lepiej operowali piłką. Różnica dwóch poziomów rozgrywkowych była widoczna.

W drugiej połowie trenerzy obu drużyn dokonali zmian. Choć optycznie gra się wyrównała i bolesławianie nawiązali walkę, to nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla III-ligowców. Gole dla Karkonoszy zdobyli kolejno: Kamil Młodziński, Mateusz CzerwińskiMateusz Baszak. III-ligowiec awansował do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek.

Bramki: Młodziński (13′), Czerwiński (20′), Baszak (29′).

BKS: Walczak, Dmuchowski (46′ Kwoczka), Kapusz, Kuczyński (51′ D. Kowalonek), Olesiński (46′ Skiba), Borowski (żk), Medyński, Bochnia (71′ Cawricz), J. Kowalonek (61′ Biały (żk)), Posadowski, Kulesza (56′ Kraśnicki (żk)).

Mecz zgromadził sporą ilość kibiców i spore siły policji. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, w zamkniętej trybunie pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców gości.

Doszło do wymiany obraźliwych i niecenzuralnych haseł pomiędzy kibicami gości i gospodarzy. W pewnej chwili doszło też do próby sforsowania wejścia na stadion od strony ulicy Piastów.

Interweniowała policja, która nakazała kibicom gości opuszczenie stadionu. Miejscowym również nakazała opuścić sektor za bramką. Kibice przyjezdni zostali pod eskortą policji wyprowadzeni poza granice miasta i nie obejrzeli drugiej połowy spotkania. W sumie obejrzeli około 15 minut całego meczu.