Truskawkowy festyn był w Starych Jaroszowicach

Truskawki
fot. B.org W niedzielę w Starych Jaroszowicach zorganizowano święto truskawek. Na wszystkich festynowych gości czekały nie tylko surowe truskawki ale również ciasta z truskawkami, galaretki truskawkowe, koktajle i truskawkowe pierogi.
istotne.pl 0 festyn, jaroszowice, gokis bolesławiec, truskawka, stare jaroszowice

Reklama

Impreza odbywała się przed Domem Ludowym. Na każdym ze stołów znajdowały się półmiski wypełnione truskawkami. Każdy mógł za darmo spróbować słodkich owoców, dojrzewających na pobliskich plantacjach.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje. Truskawkowa loteria, kawiarenka ze słodkościami, których podstawowym składnikiem były truskawki, a także gry i konkursy tematycznie związane z odbywającym się świętem.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Panowie rywalizowali w konkurencji odrywania szypułek z truskawek na czas. Innym, zabawnym konkursem, była walka na piankowe miecze. Na scenie wystąpił ludowy zespół z sąsiedniego Żeliszowa. Zabawa festynowa trwała do późnych godzin wieczornych.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Organizatorami festynu byli: Koło Gospodyń Wiejskich ze Starych Jaroszowic, radna Halina Mazurczak oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie. Dochód z Festynu Truskawkowego przeznaczono na remont kościoła w Starych Jaroszowicach.

Reklama