Pierwsza w sezonie porażka BKS Bolesławiec

Piłkarze Lotnika na stadionie w Bolesławcu
istotne.pl 4 lotnik jeżów sudecki, bks bolesławiec

Do remisu brakło niewiele, tak można podsumować sobotnie spotkanie jeleniogórskiej klasy okręgowej, w którym świeżo upieczony IV-ligowiec z Bolesławca mierzył się z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Ale po kolei. W 11 minucie meczu prowadzenia objęli gospodarze. Po strzale Piotra Skiby było 1:0 dla BKS. Niestety, chwilę potem goście wyrównali. Wyglądało to tak, jakby po objęciu prowadzenia w szeregi bolesławian wkradło się rozluźnienie. Nieporozumienie obrony i bramkarza wykorzystał bezlitośnie Damian Gorgul, który przejął piłkę i posłał ją do pustej bramki. Nim piłkarze zeszli na przerwę do szatni Lotnik dołożył drugie trafienie. Była to tzw. bramka do szatni. Tym razem, po strzale głową Krzysztofa Białkowskiego, piłka przelobowała bramkarza BKS i wpadła do sieci.

Po zmianie stron BKS rzucił się do odrabiania strat. Niestety, w drugiej połowie spotkania boisko musiał opuścić Karol Borowski. Piłkarz zobaczył drugi w tym meczu żółty kartonik… Mimo gry w osłabieniu bolesławianie ambitnie dążyli do wyrównania. Sztuka się ta udała dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Wówczas podbramkowe zamieszanie skutecznie wykorzystał Adrian Kulesza i było 2:2.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Grający w 10 BKS bronił remisu i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Niestety, kilka minut przed końcowym gwizdkiem poważnej kontuzji kolana doznał Jakub Kowalonek. Zawodnik został zniesiony z murawy i przewieziony karetką do szpitala. BKS grał końcówkę spotkania w 9. Przewagę wykorzystali goście. Gola na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Madej. Zaraz po wznowieniu gry arbiter zakończył spotkanie.

Po zakończeniu meczu piłkarze Lotnika ustawili się w szpaler i pogratulowali BKS-owi wywalczenia awansu do IV ligi. To był bardzo miły gest ze strony klubu z Jeżowa Sudeckiego. Dopiero po tych gratulacjach Lotnik rozpoczął świętowanie sobotniego zwycięstwa.

BKS Bolesławiec – Lotnik Jeżów Sudecki 2:3 (1:2).

Bramki: P. Skiba (11′), Kulesza (75′) – Górgul (12′), Białkowski (45′), Madej (90’+4′).

BKS: Walczak, Borowski (50′ – czk), Olesiński, Kapusz, K. Skiba (46′ Kwoczka), J. Kowalonek, P. Skiba (46′ Rissmann), Szewczyk, Medyński (75′ Majka), Posadowski, Kulesza.