Wakacyjne sukcesy lekkoatletów Bolesłavii

Lekkoatleta Bolesłavii
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia

W Lublinie w dniach 2–4 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Doskonale w nich spisał się Michał Zazula, podopieczny Bartosza Rafała Grumana, który w skoku w dal uzyskał wynik 7,05 m, zajmując drugie miejsce w kraju. W rzucie oszczepem Bolesławiec reprezentowała Maja Karasiewicz, która w finale zajęła 10 miejsce z wynikiem 38,88 m.

Grzegorz Czepiel startował w rzucie dyskiem i w rzucie młotem i zajął odpowiednio: 18 miejsce w dysku (39.04 m) i 18 miejsce w młocie (44,74 m). Zarówno Maja, jak i Grzegorz to podopieczni Tomasza Markowskiego.

Bolesłavia:

Dla czwórki naszych zawodników udane okazały się odbywające się w Suwałkach Mistrzostwa Polski U23. Największe powody do zadowolenia może mieć Gracjan Kozak, który zdobył dwa srebrne medale: w pchnięciu kulą (17.56 m) oraz w rzucie dyskiem (50.91 m). Z bardzo dobrej strony pokazali się także pozostali nasi zawodnicy. Martyna Olszowy zajęła 7 miejsce w rzucie oszczepem, uzyskując najlepszy wynik w sezonie: 39.22 m, a nasi skoczkowie wzwyż – Mateusz TofilDawid Bałut – także poprawili swoje najlepsze tegoroczne rezultaty, skacząc odpowiednio 206 cm i 198 cm i zajmując w finale 4 i 8 miejsce.

Martyna i Gracjan to podopieczni trenera Tomasza Markowskiego, a Dawid i Mateusz – Pawła Wiśniewskiego.

Tomasz Markowski:

W klasyfikacji punktowej nasz klub zajął 17 miejsce w Polsce na niemal 100 sklasyfikowanych klubów.

Sukcesy naszych we Włocławku

We Włocławku w dniach 28–30 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Z naszych lekkoatletów najlepiej spisał się Szymon Szal, podopieczny B.R. Grumana, który w dziesięcioboju zajął czwarte miejsce z rekordem życiowym – 5639 punktów.

W biegu na 2000 m z przeszkodami Gabriel Sadowski zajął 9 miejsce z rekordem życiowym 6:29,05 s. (Gabriel to podopieczny Dariusza Łomańskiego).

W rzucie młotem 17 miejsce z rekordem życiowym (40,16m) zajęła Julita Jośko. Również w rzucie młotem Filip Burniak z wynikiem 45,18 m zajął 15 miejsce. W rzucie oszczepem Ewelina Grudzień zajęła miejsce 19 z wynikiem 33,18 m. Cała trójka trenuje pod okiem Tomasza Markowskiego.

Klub podsumowuje:

Sezon wakacyjny można uznać za udany. Trzy medale Mistrzostw Polski oraz 117 punktów w Systemie Sportu dzieci i młodzieży to bardzo dobry wynik. Czekamy jeszcze na starty najmłodszych 15-latków, którzy w połowie września wystartują w makroregionie. Najlepsi zakwalifikują się do Mistrzostw Polski młodzików, które odbędą się pod koniec września w Karpaczu.

Ostatnią imprezą kończącą sezon będą biegi przełajowe, a po nich już tylko podsumowanie. Starszym zawodnikom gratulujemy, a młodszym życzymy powodzenia.

I dodaje:

Dziękujemy Dowódcy 23 Pułku Artylerii płk. Markowi Wasielewskiemu za możliwość startu żołnierza naszej Jednostki Gracjana Kozaka w Mistrzostwach Polski.