Wyjątkowa polsko-niemiecka olimpiada w Bolesławcu

Ludzie
fot. Powiat Bolesławiecki Doskonała pogoda dopisała wszystkim uczestnikom Olimpiady Uczniów ze Szkół Powszechnych i Specjalnych z Transgranicznego Obszaru, która została zorganizowana przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu przy wsparciu partnerów w ramach międzynarodowego projektu „Rozbudowa transgranicznej oferty edukacyjnej Bolesławca i Bautzen”.
istotne.pl 183 niepełnosprawność, olimpiada, powiat bolesławiecki

Reklama

Uczniowie bolesławieckich szkół rywalizowali ze swoimi niemieckimi rówieśnikami na nowym boisku I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Każdy starał się o jak najlepsze sportowe wyniki, jednak najważniejsza w tym spotkaniu była dobra zabawa i pogodny nastrój. Dzielni uczestnicy otrzymali medale i atrakcyjne upominki. Nie zabrakło również dobrego posiłku dla aktywnych sportowców. Wielkie gratulacje!

Wyniki

Skok w dal dziewczęta – I grupa wiekowa

  1. Iga Ślusarczyk (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  2. Yelyzaveta Nosiuk (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Wiktoria Grochowska (PZSIPS w Bolesławcu).

Skok w dal – dziewczęta, II grupa wiekowa

  1. Leonie Hansel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  2. Zofia Anioł (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu)
  3. Julia Chałcewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu).

Skok w dal – dziewczęta, III grupa wiekowa

  1. Judit Winkler (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie).

Skok w dal – chłopcy, I grupa wiekowa

  1. Piotr Stec (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  2. Jakub Burdyna (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  3. Jakub Kiełb (PZSIPS w Bolesławcu).

skok w dal – chłopcy, II grupa wiekowa

  1. Finn Mickel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  2. Lukas Altus (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  3. Dawid Rutkowski (Szkoła Podstawowa nr 2).

Skok w dal – chłopcy, III grupa wiekowa

  1. Eric Onyeto (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  2. Jakub Ściuk (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Krzysztof Świątek (PZSIPS w Bolesławcu).

Sztafeta integracyjna

  1. Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu
  2. Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu.

Bieg na 640 m – chłopcy, III grupa wiekowa

  1. Eric Oneto (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  2. Jakub Ges (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Finn Mickel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie).

Bieg na 320 m – chłopcy II grupa wiekowa

  1. Dawid Stachowiak (PZSIPS w Bolesławcu)
  2. Paweł Duma (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Mateusz Mrozik (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 320 m – dziewczęta, II grupa wiekowa

  1. Zofia Anioł (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu)
  2. Oliwia Rogojsza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu)
  3. Anastazja Chmielowska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu).

Bieg na 160 m – chłopcy, I grupa wiekowa

  1. Oliwer Kaczmarski (PZSIPS w Bolesławcu)
  2. Jakub Kiełb (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Andrzej Gałuszko (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 160 m – dziewczęta, I grupa wiekowa

  1. Maja Chmielowiec (PZSIPS w Bolesławcu)
  2. Zuzanna Kania Sznicer (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Natalia Mazan (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – wózki

  1. Kevin Zobel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  2. Katarzyna Hanusewicz (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Piotr Jasiński (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – chłopcy, I grupa wiekowa

  1. Piotr Stec (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  2. Franciszek Mroczek (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  3. Alan Mańko (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – chłopcy, II grupa wiekowa

  1. Wojciech Goliczewski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu)
  2. Felix Simm (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  3. Maximilian Kunze (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie).

Bieg na 60 m – chłopcy, III grupa wiekowa

  1. Marcin Przyłucki (PZSIPS w Bolesławcu)
  2. Jakub Ściuk (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Patryk Witowski (PZSIPS w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – dziewczęta, I grupa wiekowa

  1. Iga Ślusarczyk (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu)
  2. Maja Chmielowiec (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Natalia Kowalska (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – dziewczęta, II grupa wiekowa

  1. Julia Haucewicz (Szkoła Podstawowa nr 3 w Bolesławcu)
  2. Leonie Hansel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie)
  3. Aleksandra Daniłko (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu).

Bieg na 60 m – dziewczęta, III grupa wiekowa

  1. Judit Winklert (PZSIPS w Bolesławcu)
  2. Iwona Jabłońska (PZSIPS w Bolesławcu)
  3. Ewelina Ciaciek (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut piłeczką nert – osoby na wózkach

  • Kevin Zobel (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie).

Rzut piłeczką nert – dziewczęta, I grupa wiekowa

  • Natalia Łukasiewicz (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu).

Rzut piłeczką nert – dziewczęta, II grupa wiekowa

  • Lisa Nosiuk (Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie).

Rzut piłeczką nert – dziewczęta, II grupa wiekowa

  • Ewelina Ciaciek (PZSiPS w Bolesławcu).

Rzut piłeczką nert – chłopcy, I grupa wiekowa

  • Franciszek Mroczek (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu).

Rzut piłeczką nert – chłopcy, II grupa wiekowa

  • Kamil Mosiejczuk (PZSIPS w Bolesławcu)
  • Bartosz Mandziuk (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut piłeczką nert – chłopcy, III grupa wiekowa

  • Kacper Grabowy (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – dziewczęta, I grupa wiekowa

  • Natalia Mazan (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – dziewczęta, II grupa wiekowa

  • Agnieszka Prasil (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – dziewczęta, III grupa wiekowa

  • Ewelina Ciaciek (PZSIPS w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – chłopcy, I grupa wiekowa

  • Antoni Tarczyński (Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – chłopcy, II grupa wiekowa

  • Wojciech Goliczewski (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu).

Rzut oszczepem – chłopcy, II grupa wiekowa

  • Jakub Ges (PZSiPS w Bolesławcu).

Przeciąganie liny

  1. Szkoła Podstawowa nr 3
  2. Szkoła Specjalna w Hoyerswerdzie
  3. Szkoła Podstawowa nr 2.

Reklama