BKS wysoko wygrywa na wyjeździe z Iskrą Łagów

Kadra seniorów BKS Bolesławiec na rundę wiosenną 2022
istotne.pl 4 bks bolesławiec, iskra łagów

Na zwycięskie tory powrócił pierwszy zespół BKS-u Bolesławiec. W sobotę (21 maja) podopieczni trenera Sebastiana Tylutkiego, w ramach 27 kolejki Saller Klasy Okręgowej pokonali na wyjeździe Iskrę Łagów 6:0 (3:0). Nasi chłopcy od początku meczu byli lepsi i w pełni zasłużenie sięgnęli po komplet punktów. Już na początku sobotniego spotkania stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji ale brakowało skutecznego wykończenia.

Na prowadzenie wyszliśmy w 31 minucie kiedy to z prawej strony uderzył Kamil Skiba. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy Iskry i wpadła do siatki. Trzy minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Skiba, który wykorzystał dobre podanie od Macieja Szewczyka. Tuż przed przerwą dobrze ustawiony w polu karnym Jacek Bochnia z bliska podwyższył prowadzenie (asysta Jakuba Rissmanna) ustalając wynik do przerwy na 3:0 dla naszego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasi chłopcy szukali kolejnych bramek, a ambitni gospodarze starali się nam ten plan pokrzyżować. W 50 minucie wprowadzony w przerwie Marek Majka uderzył ładnie na bramkę Iskry Łagów. Bramkarz zdołał jeszcze odbić piłkę ale przy dobitce Jakuba Rissmanna był już bezradny i zrobiło się 4:0 dla BKS-u.

Sześć minut później asystę zaliczył debiutujący tego dnia w naszym zespole Marcin Piaśnik, który głową zagrał do Karola Borowskiego. Popularny Boro ładnym uderzeniem wyprowadził nas na 5:0. Ostatni gol w sobotnim meczu był autorstwa Macieja Szewczyka, który tradycyjnie już pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany przez arbitra sobotniego spotkania.

Ostatecznie więc BKS Bolesławiec wygrał 6:0 i miejmy nadzieję powrócił na zwycięską ścieżkę. A już w sobotę czeka nas niezwykłe, z wielu powodów, spotkanie. Przy Spółdzielczej podejmiemy Gryfa Gryfów Śląski. Będzie okazja świętować awans do IV ligi oraz zagrać charytatywnie dla Chrupka.
Iskra Łagów – BKS Bolesławiec 0:6 (0:3).

Bramki: K. Skiba (31′, 34′), Bochnia (44′), Rissmann (50′), Borowski (56′), Szewczyk (80′ – karny).

BKS: Hajduczek, Borowski (70′ Dołgan), K. Skiba, Kapusz, Olesiński, Kowalski (46′ Dul), Medyński, Szewczyk (żk), Piaśnik, Bochnia (46′ Majka), Rissmann.