tekst zlecony

Internetowy sklep z oponami – 3 przyczyny, dlaczego powinniśmy kupić nowe ogumienie przez sieć

Internetowy sklep z oponami – 3 przyczyny, dlaczego powinniśmy kupić nowe ogumienie przez sieć
fot. unspalsh Opony samochodowe podczas regularnej eksploatacji zużywają się, wymagając wymiany na nowe. Czasami konieczność zaopatrzenia się w kolejny zestaw ogumienia spowodowany jest pęknięciem opony lub wypadkiem komunikacyjnym. W takim przypadku warto przejrzeć oferty sklepu internetowego z oponami – zakupy przez sieć mają wiele zalet, między innymi szeroki wybór oraz niższe ceny.
istotne.pl 1 auto, opony, miasto jelenia góra

Reklama

Nowe opony umożliwią zwiększenie przyjemności z jazdy i poprawę bezpieczeństwa, dlatego nie należy zaniedbywać ich zakupu i wymiany. Na co powinniśmy zwracać uwagę, planując kupno?

Zmiana opon – kiedy jest konieczna?

Głównym warunkiem dopuszczenia opony do eksploatacji jest wartość głębokości bieżnika. Po zmierzeniu nie powinna być ona mniejsza niż 1,6 milimetra, jednak nawet w przypadku zbliżonych wartości powinniśmy zadbać o zmianę opon na nowe. Zwłaszcza na wilgotnej nawierzchni zużyte ogumienie może być bardzo niebezpieczne, gdyż płytki bieżnik ma duże problemy z prawidłowym odprowadzaniem wody co ma wpływ na potencjalny poślizg. Również wszelkie nierówności i wypukłości na boku opony są wystarczającym powodem, by na stronie https://noweopony.pl/ wyszukać nowy komplet ogumienia i zamontować go jak najszybciej.

Na co zwrócić uwagę kupując nowe opony?

Planując zakup opon powinniśmy w pierwszym rzędzie zdecydować, czy chcemy w naszym samochodzie mieć ogumienie całoroczne, czy opony letnie i zimowe. Pierwsza opcja jest tańsza, jednak większość kierowców decyduje się na drugie rozwiązanie, doceniając jego zalety i przede wszystkim większe bezpieczeństwo jazdy. Równie ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru ogumienia oraz sprawdzenie, jak będzie zachowywać się opona na różnych rodzajach nawierzchni. Dobra przyczepność pozwala na skrócenie drogi hamowania, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Z kolei głośność opony to parametr, pozwalający na określenie poziomu hałasu, wytwarzanego przez oponę podczas jazdy.

Zakup opon przez internet

Internetowy sklep z oponami to rozsądny wybór, jeśli planujemy zakup ogumienia bez konieczności wychodzenia z domu. W sklepie online mamy możliwość dokładnego obejrzenia wybranych przez nas rodzajów opon i zapoznanie się z ich parametrami. Kusząca jest również atrakcyjna cena, do której w dodatku nie musimy doliczać kosztów przesyłki, gdyż opony dotrą do naszego domu za darmo. Jak w każdym przypadku sprzedaży na odległość, mamy również możliwość zwrotu towaru w terminie ustawowym. Duża ilość wyrobów, wyprodukowanych przez najlepszych producentów gwarantuje, iż każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.

Reklama