Trzy auta zderzyły się za Wartą. Dwie osoby ranne

Trzy auta zderzyły się za Wartą. Dwie osoby ranne
fot. KP PSP Bolesławiec Sprawczyni, która wyprzedzała na podwójnej ciągłej, straciła prawo jazdy.
istotne.pl policja, wypadek

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 marca na drodze między Wartą Bolesławiecką a Iwinami. Po godzinie 13.00 kierująca samochodem marki Opel Astra, 50-letnia mieszkanka Bolesławca, wyprzedzała na podwójnej ciągłej i doprowadziła do zderzenia z jeepem, którym kierowała 35-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego. Mało tego, opel 50-letniej sprawczyni bocznie uderzył w inną astrę, którą kierował 26-latek.

Obie kierujące zostały ranne, trafiły do szpitala. Sprawczyni zatrzymano prawo jazdy.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej o zdarzeniu:

W dniu 4 lutego 2021 r., o godzinie 13:11, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu przyjęło zgłoszenie z CPR we Wrocławiu o zderzeniu trzech samochodów osobowych pomiędzy miejscowościami Warta Bol. i Iwiny. Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bolesławca i po jednym zastępie z OSP Warta Bol. oraz z OSP Raciborowice.

Po przybyciu strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym i odłączyli akumulatory w pojazdach. Na teren akcji przybyły również dwa zespoły ratownictwa medycznego, dwa patrole policji oraz przedstawiciel zarządcy drogi. Działania straży pożarnej trwały 59 minut.

Odszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plOdszkodowania Biuro Ronin Bolesławiec - www.biuroronin.plfot. istotne.pl