Ponad 100 ochotników w świętoszowskiej Brygadzie

Fryzjer goli głowę żołnierzowi
fot. szer. Kamil Oślizło 8 marca bramę jednostki przekroczyli ochotnicy II turnusu służby przygotowawczej.
istotne.pl 183 10bkpanc

Reklama

Ponad 100 ochotników z całej Polski przybyło do 10 Brygady Kawalerii Pancernej, aby ukończyć służbę przygotowawczą. – Po przekroczeniu bramy jednostki, wypełnieniu wymaganych dokumentów, spotkaniu z fryzjerem, psychologiem, lekarzem, elewi pobrali mundury i postawili pierwsze kroki na kompanii. Czeka ich miesięczne szkolenie wojskowe, podczas którego będą uczyć się zasad panujących w wojsku, regulaminów, musztry oraz podstaw działania w polu, strzelania i obsługi broni – informuje szer. Kamil Oślizło. – Nagrodą po intensywnym miesiącu będzie uroczysta przysięga, na której wypowiedzą uroczyste słowa Roty Przysięgi Wojskowej.

Jednostka:

Służba przygotowawcza to nie tylko nauka nowych rzeczy czy zapoznanie się z wojskiem. Jest to również sprawdzian, któremu poddana zostanie ich kondycja, psychika i wytrzymałość, to doskonała okazja do sprawdzenia samego siebie.

I dodaje:

Wszystkich zainteresowanych służbą przygotowawczą u świętoszowskich kawalerzystów zachęcamy do kontaktu z:

  • WKU Bolesławiec – pod numerem telefonu 261 646 806 / 261 646 805,
  • WKU Żagań – pod numerem 261 689 270
  • lub WKU Głogów – 261 678 155.

Jednocześnie przypominamy, że w każdy czwartek miesiąca, o godz. 8.00, 10 Brygada Kawalerii Pancernej prowadzi nabór żołnierzy rezerwy na stanowiska w korpusie szeregowych zawodowych.

Im szybciej dołączysz do Nas, tym wcześniej rozpoczniesz przygodę życia!

Reklama