Bolesławieccy artylerzyści ruszyli na poligon

Bolesławieccy artylerzyści ruszyli na poligon
fot. plut. Wiesława Koziarska, st. szer. Waldemar Bagłaj Żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii rozpoczęli szkolenie poligonowe w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu (kierunek Świętoszów).
istotne.pl wojsko, 23śpa

W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się przemieszczenie żołnierzy i kilkudziesięciu jednostek sprzętu, w tym 122-mm wyrzutni WR-40 LANGUSTA i 152-mm armatohaubic samobieżnych DANA na szkolenie poligonowe. Żołnierze przez najbliższe dwa tygodnie będą wykonywać szereg zadań, w tym strzelanie i kierowanie ogniem, a także wybrane zagadnienia z taktyki.

Rozpoczęcie szkolenia poligonowego zostało poprzedzone instruktażami z zakresu ochrony środowiska, BHP, przepisów przeciwpożarowych oraz przestrzegania dyscypliny. – Przed Wami dwutygodniowy okres szkolenia poligonowego – mówił podczas inauguracyjnej zbiórki pułkownik Marek Wasielewski, dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. I dodał:

Dla każdego z Was będzie to okazja do sprawdzenia się w rzemiośle artyleryjskim. Szkolenie poligonowe umożliwi realizację szeregu przedsięwzięć szkoleniowych, które nie mogły zostać zrealizowane na przykoszarowym placu ćwiczeń.

Cel szkolenia poligonowego dla żołnierzy dowództwa i sztabu to przede wszystkim doskonalenie umiejętności w planowaniu, organizowaniu i koordynowaniu szkoleniem pododdziałów. Jednostka:

Głównym zaś celem szkolenia poligonowego dla żołnierzy w pododdziałach będzie realizacja szkolenia bojowego w oparciu o infrastrukturę i bazę szkoleniową poligonu, w tym doskonalenie umiejętności w prowadzeniu celnego ognia w dzień i w nocy.