Wpadł z dużą ilością narkotyków, miniarsenałem i 130 tys. zł w gotówce. Jest areszt

Pistolet maszynowy
fot. KPP Zgorzelec 31-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, narkotyki, miasto zgorzelec

Reklama

– Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa”, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o produkcję metamfetaminy. Mężczyzna znany był policjantom z wcześniejszych czynności służbowych – informuje podkom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

W pomieszczeniach zajmowanych przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli pistolet maszynowy z dwoma magazynkami, tłumikiem i amunicją, granat bojowy, a także woreczki z narkotykami (metamfetaminą i marihuaną, prawie 250 działek handlowych) i… 130 tys. zł w gotówce.

Rzeczniczka:

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował 31-latka na trzy miesiące. Teraz mężczyźnie grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama