Wojewoda: będą bezpieczne półkolonie dla najmłodszych w czasie ferii

Dziecko
fot. freeimages.com (ckforjc) Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach w grupach maksymalnie do 12 uczniów.
istotne.pl 183 edukacja, ferie, wojewoda

Reklama

Urzędnicy:

W czasie tegorocznych ferii zimowych, które dla wszystkich w tym roku wyjątkowo odbędą się w jednym terminie 4–17 stycznia 2021 r., w szkołach i placówkach oświatowych będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej.

Jak wyjaśnia resort edukacji narodowej, ta propozycja jest odpowiedzią na prośby rodziców i organizatorów półkolonii.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki:

Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach w grupach maksymalnie do 12 uczniów.

Kto będzie mógł organizować zajęcia?

DUW:

Zajęcia będą mogły zorganizować zarówno szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące, jak i organizacje, które na co dzień współpracowały z placówkami w tym zakresie i mają odpowiednie doświadczenie, np. organizacje pozarządowe. Należy pamiętać o tym, że taki wypoczynek musi być zgłoszony do bazy prowadzonej przez MEN: wypoczynek.men.gov.plhttps://wypoczynek.men.gov.pl.

Urzędnicy:

W czasie ferii rekomenduje się, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze.

Oraz dodają:

Już wkrótce zostaną przedstawione dyrektorom szkół i organizatorom szczegółowe wytyczne sanitarne i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa, przygotowane przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Reklama