Brutalnie porwali kobietę i mężczyznę i znęcali się nad nimi. Jest wyrok

Stalker
fot. freeimages.com (a-625434) Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok przeciwko czterem sprawcom brutalnego porwania dwóch osób, do jakiego doszło w październiku 2017 roku w Jeleniej Górze.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, wyrok, porwanie

Reklama

Śledczy:

W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze ustalono, że w nocy z 6 na 7 października 2017 roku Marek P. i Rafał W. weszli do mieszkania pokrzywdzonej i grożąc jej oraz stosując przemoc fizyczną, przewieźli do innego lokalu na terenie Jeleniej Góry, gdzie w sposób drastyczny się nad nią znęcano. W wyniku zachowania sprawców pokrzywdzona doznała obrażeń ciała.

Na tym jednak nie koniec. Prokuratura:

Tej samej nocy Piotr W. i Krzysztof W. uprowadzili mężczyznę z jednego z klubów na terenie Jeleniej Góry i przewieźli go do tego samego lokalu co pokrzywdzoną. Następnie wspólnie z Markiem P. i Rafałem W. znęcali się nad pokrzywdzonym, dotkliwie go bijąc. Na skutek działania podejrzanych mężczyzna doznał obrażeń ciała.

Co więcej, podejrzani przywłaszczyli telefon komórkowy porwanego.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze: – Mężczyznom zarzucono między innymi pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem pokrzywdzonych oraz spowodowanie u nich obrażeń ciała.

W chwili zatrzymania P. miał przy sobie 21 tabletek metamfetaminy oraz 1 gram amfetaminy, a także broń palną, na którą nie miał zezwolenia. Śledczy: – Znaleziono również należący do innej osoby dowód osobisty, który został przez podejrzanego przywłaszczony.

Mało tego, ustalono, że P. wielokrotnie zaopatrywał w metamfetaminę – w zamian za korzyści osobiście i majątkowe – co najmniej 7 osób, w tym trzy małoletnie. (Jest recydywistą. Był wielokrotnie skazywany za przestępstwa z użyciem przemocy i narkotykowe).

Przy Rafale W. funkcjonariusze też znaleźli metamfetaminę i nielegalną broń palną. Ustalono też, że kupił kradziony telefon komórkowy warty 2,5 tys. zł. (W., który również jest recydywistą, bo był już skazany za pobicie innej osoby, teraz odpowie także za paserstwo).

Ponadto – jak ustalili śledczy – Krzysztof W. uporczywie nękał inną kobietę, wielokrotnie dzwoniąc do pokrzywdzonej, wysyłając jej wiadomości tekstowe zawierające obraźliwe treści oraz nachodząc ją w domu.

Jakie wyroki zapadły?

Akt oskarżenia prokuratura skierowała do sądu w maju 2018 roku. 20 listopada zapadł wyrok przed sądem pierwszej instancji. Marek P. został skazany na 18 lat odsiadki, Rafałowi W. wymierzono karę pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat. Piotr W. zaś usłyszał wyrok 3 lat i 9 miesięcy więzienia. Z kolei Krzysztofa W. skazano na karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Prokuratura:

Ponadto od Marka P. i Rafała W. zasądzono zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonej kobiety w kwocie 100 tysięcy złotych oraz kwotę 10 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonego.

W odrębnym postępowaniu na karę pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 3 lat skazana została także Weronika K. Kobieta brała udział w opisanym wyżej pozbawieniu wolności jednego z pokrzywdzonych.

Po ogłoszeniu wyroku prokurator wniósł o ponowne tymczasowe aresztowanie Marka P. i Rafała W. Sąd uwzględnił ten wniosek.

Wyrok nie jest prawomocny.

Reklama