tekst zlecony

Droga w Wierzbowej przebudowana

Droga w Wierzbowej przebudowana
fot. Tadeusz Prochownik, ZDP Bolesławiec Zakończyły się prace polegające na przebudowie drogi w miejscowości Wierzbowa, na odcinku o długości 340 m.
istotne.pl 183 inwestycja, gmina gromadka, powiat bolesławiecki

Reklama

Koszt tego przedsięwzięcia to 431.288,43 zł. Inwestycja została sfinansowana w 80% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, pozostała kwota pochodziła z budżetu Powiatu Bolesławieckiego oraz Gminy Gromadka.

Droga wykonana z kostki granitowej była w złym stanie technicznym. Był to jeden z najgorszych odcinków dróg w powiecie bolesławieckim, a o remont od wielu lat zabiegali sami mieszkańcy.

Droga w Wierzbowej była uciążliwa nie tylko dla kierowców, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Przejazd samochodu po kostce brukowej jest o wiele głośniejszy niż po drodze asfaltowej.

Przebudowa 340-m odcinka polegała na wykonaniu nowej konstrukcji jezdni i ułożeniu nowej nawierzchni. Przebudowane zostały pobocza i wyczyszczone przydrożne rowy. Wykonane zostało również nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Droga w miejscowości Wierzbowa to kolejne z priorytetowych zadań realizowanych przez Powiat Bolesławiecki w tym roku. Inwestycje drogowe nie tylko poprawią stan dróg, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców i osób z nich korzystających.

Reklama