Sprawdzają osoby objęte kwarantanną i w izolacji

Sprawdzają osoby objęte kwarantanną i w izolacji
fot. KPP Bolesławiec Funkcjonariusze: – Bolesławieccy funkcjonariusze cały czas prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od ponad roku mundurowi sprawdzają osoby pozostające na izolacji i kwarantannie domowej. Wizyt policjantów można uniknąć, logując się do aplikacji KWARANTANNA DOMOWA.
istotne.pl 183 policja

Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu:

W powiecie bolesławieckim od dłuższego czasu ilość osób przebywających na kwarantannie domowej i izolacji jest bardzo duża. Policjanci przypominają o aplikacji KWARANTANNA DOMOWA. Zalogowanie się i realizacja zdań pochodzących z aplikacji wystarczą, aby potwierdzić naszą obecność w miejscu, gdzie odbywamy kwarantannę.

Dzisiaj [14 kwietnia – przyp. istotne.pl] z powodu kwarantanny i izolacji w domach musi pozostać ponad 1300 osób na terenie całego powiatu, tylko 114 osób realizuje zadania w ramach aplikacji.

Więcej o aplikacji

Mundurowi:

Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacjihttps://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa.

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii.

Reklama