Strażak z Czernej pomógł uratować mężczyznę, który miał rozległy zawał

Strażak z Czernej pomógł uratować mężczyznę, który miał rozległy zawał
fot. OSP Czerna O sprawie poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernej.
istotne.pl 183 straż pożarna

Reklama

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia. Jak informują mundurowi z OSP Czernahttps://www.facebook.com/OSPKSRGCzerna/:

[...] naczelnik naszej jednostki dh Tomasz Majowski, jadąc do pracy, zauważył, że na chodniku przed sklepem w okolicach Zgorzelca dwóch mężczyzn reanimuje leżącego mężczyznę. Natychmiast zatrzymał samochód, by udzielić pomocy.

Po zabezpieczeniu się w środki ochrony indywidualnej (maseczka, rękawiczki) pomagał w reanimacji osoby poszkodowanej razem z dwoma świadkami całego zdarzenia. Zaczął oczywiście od udrożnienia dróg oddechowych, następnie przystąpił do masażu serca.

Jeden ze świadków zdarzenia zawiadomił pogotowie. Na miejsce po kilku minutach przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy przejęli poszkodowanego. Druhowie z Czernej:

W tym czasie dh Tomasz czynnie pomagał: najpierw podczas reanimacji, później przy wentylacji osoby poszkodowanej.

Poszkodowany odzyskał funkcje życiowe po 15 minutach.

Minęło kilka dni i do druha Majowskiego zadzwonił pracodawca osoby poszkodowanej z podziękowaniami. Wyszło na jaw, że mężczyzna, którego strażak z Czernej pomógł ratować, miał rozległy zawał serca, ale teraz powoli wraca do zdrowia.

Mundurowi:

Chcemy pogratulować Tomaszowi skutecznej reanimacji!!!

I dodają:

Drodzy Państwo! Pamiętajmy, że zawsze trzeba udzielać pierwszej pomocy. Nas, strażaków, w tym zakresie szkoli TRS Artur Mądracki, którego bardzo gorąco polecamy.

Reklama