„To tylko awaria” – sprawdź, kiedy wzywać pomoc drogową

„To tylko awaria” – sprawdź, kiedy wzywać pomoc drogową
fot. koral-cars.pl Dużo jeździsz samochodem? Codziennie do pracy, a oprócz tego, co weekend na bliższe i dalsze wypady za miasto?
istotne.pl 1 auto, pomoc

Im więcej godzin spędzasz za kółkiem, tym większe prawdopodobieństwo, że prędzej czy później będziesz potrzebować pomocy na drodze. Najlepiej byś nigdy nie znalazł się w takiej sytuacji, ale mimo wszystko dobrze byś był na taką okoliczność przygotowany.

Nawet najlepszemu i najbardziej doświadczonemu kierowcy może przytrafić się awaria na drodze. O ile małą usterkę da się naprawić na miejscu i jechać dalej, o tyle przy dużej bez pomocy mechanika się nie obejdzie i dalsza jazda nie może być kontynuowana, bo mogłoby to przyczynić się do powstania jeszcze większych szkód, a tym samym do zwiększenia kosztów naprawy. W razie awarii naprawiać samochód samemu czy wezwać pomoc drogową? Dowiedz się, na które rozwiązanie warto się zdecydować i dlaczego.

Czy przy każdej awarii trzeba wzywać pomoc drogową?

Pomoc drogowa najczęściej kojarzy się z holowaniem. W praktyce jednak holowanie nie zawsze jest konieczne. Gdy samochód odmówi posłuszeństwa na środku drogi lub ulegnie uszkodzeniu w miejscu utrudniającym ruch w pierwszej kolejności trzeba nim zjechać lub zepchnąć go na pas awaryjny czy pobocze. Wtedy dopiero można sprawdzić, co stało się przyczyną usterki.

Jeśli nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań, kierowca mający wiedzę oraz niezbędny sprzęt, może usunąć awarię na miejscu zdarzenia. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie ma ani jednego, ani drugiego. W takiej sytuacji powinien zdecydować się na wezwanie pomocy drogowej. To najlepsza możliwa opcja w przypadku usterek związanych z układem napędowym, zawieszeniem czy akumulatorem. Pomoc może okazać się niezbędna także wtedy, jak pojawi się konieczność uzupełnienia paliwa czy wymiany koła.

Pracownicy pomocy drogowej dzięki specjalistycznym narzędziom wiele awarii są w stanie usunąć na miejscu w dość krótkim czasie. Jeśli jednak problem okaże się bardziej złożony, niż się początkowo wydawało, zaoferują odholowanie pojazdu do mechanika.

Pomoc drogowa – oferta

Na jakie wsparcie ze strony pomocy drogowej można liczyć? Wśród oferowanych usług widnieje m.in.:

  • holowanie samochodu,
  • wymiana uszkodzonego koła,
  • awaryjne uruchamianie pojazdu,
  • uzupełnianie paliwa,
  • wyciąganie pojazdu z rowu,
  • awaryjne otwieranie pojazdu,
  • stawianie pojazdu na koła,
  • drobne naprawy na miejscu zdarzenia.

Nie zawsze jest łatwo ocenić, co jest przyczyną tego, że samochód nie jest w stanie dalej jechać. Jeśli jednak od razu wiadomo, powinno się taką informację przekazać pracownikowi pomocy drogowej już podczas rozmowy telefonicznej. Usprawni to proces późniejszej obsługi.

Jesteś z Bolesławca, Żagania lub Zgorzelca? Zadzwoń do Koral Cars, gdy będziesz potrzebować pomocy na drodze. Numer to 514-101-917 – zapisz go sobie w swoim telefonie. Firma świadczy swoje usługi w obrębie całego województwa lubuskiego. Wśród oferowanych usług widnienie m.in. holowanie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu czy wynajem samochodów osobowych.

tekst zlecony