Wszystkich Świętych: policja apeluje o unikanie dużych skupisk ludzi

Wszystkich Świętych: policja apeluje o unikanie dużych skupisk ludzi
fot. istotne.pl Funkcjonariusze: – Zbliżające się świąteczne dni nie mogą spowodować rozluźnienia reżimu sanitarnego, który jest warunkiem koniecznym, aby ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.
istotne.pl 183 policja, cmentarz, koronawirus

Reklama

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu:

W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada na okres szczególny. Nagłe nasilenie epidemii i związane z tym wprowadzenie w całym kraju tzw. czerwonej strefy wiąże się z licznymi obostrzeniami, do których dla dobra nas wszystkich musimy się stosować. Zbliżające się świąteczne dni nie mogą spowodować rozluźnienia reżimu sanitarnego, który jest warunkiem koniecznym, aby ograniczyć rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem.

Mundurowi dodają:

Apelujemy o unikanie dużych skupisk ludzi. Przełóżmy wizytę na grobach naszych bliskich na inny dzień niż 1 listopada, kiedy na cmentarzach można spodziewać się największej liczby odwiedzających. Zasłaniajmy usta i nos, utrzymujmy dystans społeczny w trosce o życie nasze oraz naszych najbliższych.

Oraz zaznaczają:

Pamiętajmy również, że obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, kiedy musimy zachować szczególną czujność, aby nie stać się ofiarą przestępców, którzy wykorzystując wszechobecny pośpiech oraz tłok, starają się pozbawić nas wszystkiego, co wartościowe.

Jeśli już wybierzemy się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, gotówki, kluczy w reklamówkach czy otwartych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania.

Bądźmy uważni podczas korzystania z komunikacji publicznej, zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Oprócz obowiązkowego zasłaniania ust oraz nosa pamiętajmy również o tym, że torebki, saszetki, plecaki powinny być zamknięte i najlepiej obrócone zapięciem do ciała. Miejmy je zawsze przed sobą, trzymając w dłoni. Zarówno podczas podróży na cmentarz, jak i porządkowania grobów pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swoich rzeczy. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi, np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów, aby stać się ofiarą rabusia.

Reklama