Pies zrobił kupę, właścicielka czworonoga dostała mandat

Pies zrobił kupę, właścicielka czworonoga dostała mandat
fot. SM Bolesławiec Straż Miejska w Bolesławcu: – Przypominamy wszystkim właścicielom czworonogów o obowiązujących przepisach dotyczących konieczności sprzątania po swoich pupilach.
istotne.pl zwierzęta, sm bolesławiec

Do zdarzenia doszło 28 października. Dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie, że przy jednym z bolesławieckich sklepów kobieta nie posprzątała odchodów po swoim pupilu. Ten załatwił się na chodniku. SM Bolesławiec:

Skierowany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z zgłaszającym. Mężczyzna okazał nagranie z monitoringu, na którym widać, iż kobieta nie uprzątnęła odchodów psa.

Mundurowi ustalili tożsamość właścicielki zwierzęcia. Kobieta przyznała się do popełnienia wspomnianego wykroczenia. Została ukarana mandatem.

Straż Miejska w Bolesławcu

Przypominamy wszystkim właścicielom czworonogów o obowiązujących przepisach dotyczących konieczności sprzątania po swoich pupilach. Powyższe jednoznacznie wynika z uchwały Rady Miasta Bolesławiec w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Bolesławiec, tym samym niedopełnienie tego obowiązku stanowi wykroczenie, za które strażnik miejski może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Mundurowi dodają:

Zwracamy szczególną uwagę na to, iż psie nieczystości zalegające na naszych trawnikach, w parkach są realnym zagrożeniem szczególnie dla zdrowia dzieci. Ponadto w siedzibie naszej jednostki dostępne są nieodpłatnie woreczki na psie odchody, które można odebrać w godzinach urzędowania.