Gmina Nowogrodziec: jak zgłosić awarię oświetlenia

Gmina Nowogrodziec: jak zgłosić awarię oświetlenia
fot. Czytelnik Na stronie gminnego samorządu opublikowano komunikat związany z awariami oświetlenia.
istotne.pl 183 gmina nowogrodziec

Reklama

Gminni urzędnicy:

Nie jest niczym odkrywczym, że awarie oświetlenia ulic bądź osiedli, na których mieszkamy, negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa. Szczególnie jest to widoczne w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej robi się ciemno. Do awarii oświetlenia ulicznego najczęściej dochodzi z powodu załamań pogody, takich jak wichury, burze, intensywne opady, oblodzenie linii napowietrznych.

Zdarza się, że awarie występują z powodu wyeksploatowania jakiegoś elementu infrastruktury energetycznej lub są konsekwencją wypadku drogowego, np. gdy samochód uderzy w latarnię lub złącze energetyczne znajdujące się blisko drogi. Zdarzają się również bardzo prozaiczne powody, jak przepalona żarówka, która przecież ma swoją żywotność i po jakimś czasie musi być wymieniona.

Jak zgłosić awarię?

Urząd:

Aby zgłosić awarię oświetlenia na terenie Gminy i Miasta Nowogrodziec, wyślij wiadomość, podając pełną informację: miejscowość, ulicę, numer najbliższej posesji (numer słupa), charakter usterki (pojedyncza lampa czy ciąg lamp, uszkodzenie słupa, lampa migająca czy całkowicie nieświecąca) na podany adres e-mail:

Można to też zrobić telefonicznie, dzwoniąc pod numery: 757380695, 757380660.

(Zdjęcie: archiwum).

Reklama