Pożegnali kpt. Tomasza Czajkę. Strażak przechodzi na emeryturę

Pożegnali kpt. Tomasza Czajkę. Strażak przechodzi na emeryturę
fot. Janusz Wilk/KP PSP Bolesławiec Komendant powiatowy PSP w Bolesławcu bryg. Andrzej Śliwowski podziękował kpt. Czajce za pełną oddania i zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl 183 straż pożarna

Reklama

1 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu odbyło się pożegnanie kpt. Tomasza Czajki związane z jego przejściem na zaopatrzenie emerytalne. Komendant powiatowy PSP w Bolesławcu bryg. Andrzej Śliwowski podziękował strażakowi za pełną oddania i zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bolesławieckiego.

T. Czajka służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął od stanowiska stażysty, a następnie przeszedł kolejno stanowiska: ratownika, dyżurnego operacyjnego stanowiska kierowania, dowódcy sekcji i dowódcy zmiany, z którego przeszedł na emeryturę.

W czasie wieloletniej służby dał się również poznać jako zapalony sportowiec, reprezentował komendę straży pożarnej w zawodach piłkarskich, siatkarskich i tenisie stołowym. Przez wiele lat był czołowym napastnikiem LZS Trzebień i druhem OSP w Trzebieniu. Za zasługi w służbie odznaczony został w 2016 roku Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę.

Reklama