Bolesławiec bardzo wysoko w rankingu Związku Powiatów Polskich

Bolesławiec bardzo wysoko w rankingu Związku Powiatów Polskich
fot. UM Bolesławiec Związek Powiatów Polskich ogłosił laureatów Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów – edycji 2020. Po raz kolejny jury wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Bolesławiec w rankingu uplasował się na 2 miejscu w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich.
istotne.pl 183 ranking, um bolesławiec

Reklama

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na:

  • powiaty do 60 tys. mieszkańców;
  • powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców;
  • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców;
  • miasta na prawach powiatu;
  • gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Magistraccy urzędnicy:

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

I dodają:

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok.

 

Reklama