Modernizacja stadionu przesunięta co najmniej o rok. Negatywna opinia ministerstwa

Modernizacja stadionu przesunięta co najmniej o rok. Negatywna opinia ministerstwa
fot. Krzysztof Gwizdała Niedawno informowaliśmy, że Stadion Miejski wreszcie doczekał się decyzji o modernizacji i rozbudowie. Niestety, inwestycja zostanie odsunięta w czasie.
istotne.pl 183 sesja rm, stadion miejski

Reklama

1 stycznia informowaliśmy:

Stadion Miejski przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu wreszcie doczekał się decyzji o modernizacji i rozbudowie i został ujęty w planach budżetowych Bolesławca na 2021 rok. Będzie to stadion uniwersalny i można będzie na nim rozgrywać mecze piłki nożnej oraz zawody lekkoatletyczne.

Modernizacja i rozbudowa stadionu w Bolesławcu. Plan: 4 000 000 zł. Zadanie obejmuje budowę areny lekkoatletycznej kat. IVA, trybun wraz z halą sportową oraz z infrastrukturą techniczną i zapleczem.

Zadanie planowane do realizacji przy współudziale środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu „Sportowa Polska”.

Do sprawy wrócił w czasie styczniowego posiedzenia Rady Miasta Bolesławiec prezydent Piotr Roman. Powiedział, że Gmina Miejska złożyła wniosek na remont stadionu, bo Robert Rzepnicki, szef Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji Miejskich w bolesławieckim magistracie, otrzymał telefon z ministerstwa, że jest duża nadzieja na to, że Miasto Ceramiki otrzyma około 2 mln zł dotacji na ten cel. (Wcześniej wsparcie w tej materii obiecywał władzom Bolesławca wiceszef PZLA).

Tymczasem kilka dni temu okazało się, że wniosek Gminy Miejskiej Bolesławiec został zaopiniowany negatywnie. – Od trzech dni wiemy, że tej dotacji nie dostaniemy, ponieważ dostaną np. Polkowice. Może dlatego, że tam wyniki wyborów prezydenckich były inne, bo ja innego wyjaśnienia nie znajduję. Polkowice są, przypominam, najbogatszym miastem tej wielkości w Polsce. I jeszcze wspieranym przez rząd dobrej zmiany – stwierdził w czasie sesji Rady Miasta Piotr Roman.

Jak podkreślił prezydent, Miasto nie rezygnuje z remontu stadionu, ale inwestycja zostanie odłożona w czasie przynajmniej o rok. Gmina chce bowiem ponownie aplikować o środki na ten cel. – Wciąż uważamy, że Bolesłavia zasługuje na dobry stadiom. BKS też, ale Bolesłavia szczególnie – podkreślił prezydent.

Co z pieniędzmi zaplanowanymi w budżecie na stadion?

Część pieniędzy ma zostać przeznaczona między innymi na renowację dużego boiska oraz rozbudowę boisk do siatkówki plażowej w Ośrodku Wodno-Sportowym przy ulicy Spacerowej. Boiska do siatkówki plażowej być może pojawią się też przy Wiadukt Plaza wraz z miejscem do grillowania.

Do tematu z pewnością wrócimy.

Reklama